Доступність посилання

ТОП новини

Азаров розкритикував хід проведення медичної реформи


Прем’єр-міністр України Микола Азаров розкритикував хід проведення медичної реформи, зазначивши, що українці на сьогодні ще не відчули її реальних результатів і недостатньо інформовані про її зміст.

«Насамперед людей турбують питання охорони здоров’я. Помітних змін вони ще не відчули, навпаки, з’явилися побоювання, іноді неприйняття реформ у медицині. Всі згодні, що стан охорони здоров’я зовсім не такий, який потрібен людям. Але змісту реформ не розуміють і остаточного результату не знають. У глибинці не знають навіть про запровадження референтних цін, не відчули здешевлення ліків. Якщо зміни відбуваються тільки в Києві, то це не реформи. Тому стан справ у цій сфері потребує додаткового, поглибленого розгляду», – сказав Азаров сьогодні на засіданні Кабінету міністрів, як повідомляє агентство УНІАН.

Медична реформа запроваджує п’ять рівнів медичної допомоги: первинну – допомога лікаря загальної практики – сімейного лікаря за місцем проживання в центрах первинної медичної допомоги (амбулаторіях); вторинна – лікування вузькопрофільними спеціалістами в консультативно-діагностичних центрах; третинна – лікування складних хвороб у вузькоспеціалізованих установах; екстрена – у разі загрози життю через травми, серцево-судинні хвороби, тощо; паліативна – допомога та полегшення страждань пацієнта на останніх стадіях невиліковних хвороб. Громадські активісти й правозахисники вказують на погіршення доступу до медичних послуг у пілотних регіонах, особливо в сільській місцевості. В багатьох областях українці виступають проти закриття лікарень і поліклінік.
XS
SM
MD
LG