Доступність посилання

ТОП новини

НАТО і ЄС отримали новий привід для тиску на Асада


Сирійський військовий представник показує на карті інцидент з турецьким винищувачем, збитим Сирії, в Дамаску
Лондон – У вівторок Рада НАТО проведе у Брюсселі надзвичайне засідання на вимогу Туреччини. Головною його темою стане ситуація у зв'язку зі збитим Сирією турецьким винищувачем. Британський уряд заявив, що готовий підтримати дії Туреччини. Заява прем’єр-міністра Камерона пролунала разом з осудом Сирії з боку США та інших країн.

Туреччина скористалася четвертим пунктом Вашингтонського договору НАТО, який дає право кожному членові альянсу скликати консультації у випадку загрози територіальній цілісності, політичній незалежності чи безпеці країни.

Фахівці кажуть, що уряд в Анкарі міг зробити це вже давно, ще коли почалася перша хвиля біженців із Сирії, але зараз привід виглядає ще вагомішим.

Турецький винищувач виконував тренувальне завдання, випробовуючи наші внутрішні радарні системи
Ахмет Давутоглу
«Турецький винищувач виконував тренувальне завдання, випробовуючи наші внутрішні радарні системи», – роз’яснював турецький міністр закордонних справ Ахмет Давутоглу. Двох пілотів ще шукають, але надії, що вони вціліли, малі.

Туреччина стверджує, що літак перебував у міжнародному повітряному просторі, хоча є припущення, що він міг випадково і на короткий час перетнути межі. Тим часом Сирія наполягає, що мала право застосувати зброю, бо турецький винищувач перебував над її територіальним простором.

Можливість інтервенції

Які б не були подробиці обставин, факт збиття турецького літака дає підстави західним країнам різко посилити тиск на Сирію.

Зараз Анкара каже, що не збирається задіювати 5 пункт угоди НАТО, за яким кожна країна альянсу має право просити військової допомоги у союзників. Тим часом прем’єр-міністр Великої Британії Дейвід Камерон одним із перших уже заявив, що Лондон готовий таку підтримку надати у разі потреби.

Чи збільшує інцидент можливість зовнішнього військового втручання в Сирії, де уряд президента Башара Асада звинувачують у звірствах проти мирного населення?

Зараз фахівці кажуть, що, напевне, ще ні. Проте збитий турецький літак і обговорення дій Сирії на рівні НАТО і Європейського союзу засвідчує, наскільки легко внутрішній конфлікт у Сирії може вихлюпнутися за межі цієї країни.

Міжнародна спільнота отримала ще одну причину вимагати змін політики уряду в Дамаску і навіть усунення від влади президента Ассада, як одного зі способів зупинення кривавого конфлікту в тій країні.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG