Доступність посилання

ТОП новини

У Румунії сумніваються в спробі самогубства колишнього прем’єра


Адріян Нестасе в авті швидкої допомоги після, як заявляли, спроби самогубства 20 червня 2012 року
Прокурори в Румунії заявили сьогодні, що розслідують звинувачення про можливість того, що лікар і троє працівників поліції могли допомогти колишньому прем’єр-міністрові Адріянові Нестасе імітувати спробу самогубства, щоб уникнути ув’язнення за звинуваченнями в корупції.

Румунські засоби інформації раніше повідомляли, що 62-річний Нестасе був притомним і без слідів крові в машині швидкої допомоги, яка забрала його до лікарні після, як було оголошено, невдалої спроби самогубства.

За першими повідомленнями, Нестасе спробував застрелитися просто на очах у поліції, яка приїхала до нього додому, щоб забрати до в’язниці для відбування вироку – працівник поліції перешкодив йому, і Нестасе тільки поранив себе в горло. За словами лікарів, як їх тоді передавали, рана Нестасе поверхнева, і він перебуває в стабільному стані, але через хворе серце повинен буде лишитися в лікарні ще на два тижні.

Минулого тижня Верховний суд Румунії підтвердив вирок Нестасе, який був головою лівого уряду в 2000–2004 роках, – два роки ув’язнення і заборона обіймати державні посади упродовж подальших двох років. Нестасе визнали винним у тому, що він узяв із державного бюджету на власну президентську виборчу кампанію 2004 року, яку програв, суму, яку, за різними курсами перерахунку, називають як 1 мільйон і 500–700 тисяч євро.

Адріян Нестасе не визнавав своєї вини і заявляв про «політичний тиск на правосуддя» у його справах із боку президента Траяна Бесеску, якому він і програв вибори.

На нього чекають апеляційні розгляди ще двох корупційних справ, у яких звинувачення в корупції з нього зняли, та прокурори оскаржили ті вердикти.

Нестасе залишається одним із чільників нині владної в Румунії лівоцентристської Соціал-демократичної партії, голова якої Віктор Понта став прем’єр-міністром країни після того, як ця партія провела в парламенті вотум недовіри попередньому правому урядові.
XS
SM
MD
LG