Доступність посилання

ТОП новини

Зустріч Януковича і Медведєва: газове питання найголовніше


Архівне фото
Президент України Віктор Янукович хотів би серйозно обговорити з прем’єром Росії Дмитром Медведєвим газове питання, а також питання торговельно-економічних відносин. Про це глава держави сказав на зустрічі з Медведєвим у Києві.

«Хотів би з вами обговорити серйозно ті питання, які для нас є дуже чутливими, насамперед торговельно-економічні. Звичайно, не приховую, що мене надалі серйозно непокоїть газова проблема», – сказав Янукович.

Президент України також повідомив, що в українсько-російській міждержавній комісії підготували «достатній пласт пропозицій», готових до ухвалення рішень. «Я так розумію, що ви приїхали, щоб поставити свій вердикт із тих питань, які ми готуємо на міждержавну комісію», – звернувся Янукович до Медведєва.

Дмитро Медведєв прибув із візитом в українську столицю сьогодні. Після зустрічі з Президентом України запланована участь Медведєва у засіданні Комітету торговельно-економічної співпраці Міждержавної українсько-російської комісії. У цьому засіданні також візьме участь прем’єр України Микола Азаров.


Україна та Росія погодили заявку на закупівлю газу на 2013 рік – Бойко

Київ та Москва погодили заявку на закупівлю газу на 2013 рік. Про це повідомив міністр вугільної промисловості та енергетики України Юрій Бойко.

У відповідь на запитання журналістів у Києві про те, чи погодили Україна та Росія заявку на закупівлю газу на наступний рік, міністр заявив: «Безумовно». На уточнювальне запитання, чи йдеться про закупівлю Україною 27 мільярдів кубометрів газу, Юрій Бойко відповів: «Думаю, ми закупимо ще менше».

Коментуючи запитання журналістів про ймовірність того, що Росія подасть до суду за недобір законтрактованих обсягів газу, міністр наголосив: «Це їхнє право».

Як повідомив раніше цього місяця голова правління «Газпрому» Олексій Міллер, «Нафтогаз України» подав заявку закупити наступного року лише 27 мільярдів кубометрів російського газу.

27 мільярдів кубометрів газу – обсяг, що є значно меншим від прописаного у контрактах 2009 року. Згідно з цими домовленостями, Україна має щорічно закуповувати у Росії 52 мільярди кубометрів, або ж мінімум – за формулою «бери або плати» – 41,6 мільярда кубометрів газу.

«Газпром»: ніяких домовленостей про зниження обсягу закупівлі газу Україною нема

Голова правління російського газового монополіста «Газпром» Олексій Міллер заперечив заяву української сторони, що вона узгодила з його компанією зменшення обсягу закупівлі нею російського газу на наступний рік.

Як сказав він журналістам у Києві, де він перебуває у складі російської делегації на чолі з прем’єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим, ніяких домовленостей про зниження цих обсягів немає, а чинний контракт передбачає закупівлі в 52 мільярди кубометрів.

Він також заявив, що його компанія не бачить ніяких підстав для перегляду ціни на газ, чого домагається Україна. Як стверджує Міллер, ціна для України «абсолютно ринкова» і «значно нижча, ніж для кількох країн у Європі», і питання про її перегляд у перебігу нинішніх переговорів не розглядали.

Газове питання мало бути одним із головних у сьогоднішніх переговорах між урядовцями двох країн.

Цього місяця Міллер уже повідомляв, що «Нафтогаз України» подав заявку закупити наступного року лише 27 мільярдів кубометрів російського газу. Цей обсяг значно менший від прописаного в контрактах 2009 року.

Україна заявляє, що нині чинні газові контракти з Росією 2009 року невигідні для неї і неринкові, й домагається їхнього перегляду. Російська сторона каже, що цілком задоволена цими контрактами і може погодитися хіба на додатки до них, але не на перегляд. Російська сторона, однак, давала знати, що може піти на зниження ціни на газ для України в обмін на контроль над українською газотранспортною системою на правах власності чи співвласності.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG