Доступність посилання

ТОП новини

Нові робочі місця й виборча кампанія у США


Нью-Йорк – Проблема створення нових робочих місць стала однією з основних під час виборчої кампанії у США. Рівень безробіття лишається у цій країні незмінним — 8,2 відсотка працездатного населення, що складає 13 мільйонів американців. Барак Обама, чинний президент США, прагнучи схилити виборців на свій бік, мало не щодня виступає з промовами. Так само часто з'являється перед електоратом й Мітт Ромні, кандидат від Республіканської партії, поки що не проголошений офіційно.

Статистичне управління Міністерства праці США підрахувало, що минулого місяця в Америці створили тільки 80 тисяч нових робочих місць – кількість надто низька для тверджень про активізацію промисловості. До того ж, приблизно стільки нових робочих місць створили у травні та квітні.

У місті Піттсбург президент Барак Обама виступив на галявині університету Карнегі-Мелона, де під пекучим сонцем його вітала понад шеститисячна аудиторія студентів і викладачів.

Я розумію, мене це теж дратує, але мусимо триматися довготермінового рішення, а не гарячих обіцянок і швидких рецептів
Барак Обама
«Я свідомий того, що люди кажуть, мовляв, Обама зробив чимало корисного, але становище змінюється надто повільно, – визнав президент. – Я розумію, мене це теж дратує, але мусимо триматися довготермінового рішення, а не гарячих обіцянок і швидких рецептів».

Обама стверджував, що винуватець нинішніх проблем не він, що це результат філософії Республіканської партії, втіленої в життя адміністрацією президента Джорджа Буша і обстоюваною колишнім губернатором Массачусетсу Міттом Ромні, суперником кандидата-демократа.

Республіканці звинувачують Обаму

Зі свого боку, Мітт Ромні, виступаючи у Нью-Гемпширі, переконував, що статистика лише підкреслює те, що відчуває народ. Ромні додав, що «політика президента явно не змогла оживити економіку, не змогла повернути людей до праці та уможливити відкриття нових підприємств у цій країні».

Значно різкіше від Ромні критикував Обаму Боббі Джиндал, молодий губернатор штату Луїзіана, республіканець. Його вважають висхідною зіркою Республіканської партії. Він промовляв на мітингу прихильників Ромні у штаті Огайо.

В Огайо маємо на 40 тисяч менше робочих місць, ніж було, коли Обама вступив на посаду. Пересічний місячний заробіток зменшився на 250 доларів
Боббі Джиндал
«Цей президент поганий для Америки так само, як він поганий для Огайо, – сказав Джиндал. – Тут, в Огайо, маємо на 40 тисяч менше робочих місць, ніж було, коли Обама вступив на посаду. Пересічний місячний заробіток зменшився на 250 доларів».

Демократ Джаред Бернстін, відомий економіст, колишній головний радник віце-президента Джозефа Байдена, зазначив натомість, що Обама «не мусить підсолоджувати пілюлю економічної ситуації», але його досягненням без сумніву є те, що він зупинив велику рецесію, хоча й не зміг довершити справу внаслідок перешкод з боку Конгресу.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG