Доступність посилання

ТОП новини

Сирійська опозиція не домоглася від Росії відмови від підтримки Асада


Сергій Лавров на зустрічі з делегацією Сирійської національної ради в Москві 11 липня 2012 року
Керівник провідного сирійського опозиційного об’єднання, Сирійської національної ради, Абдель-Бассет Сейда заявив сьогодні в Москві, що його переговори з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим не призвели до зближення позицій, але контакти буде продовжено.

За його словами, Сирія нині переживає муки народження революції, і ідея політичного переходу влади безперспективна, бо в Сирії йдеться не просто про розбіжності між опозицією і владою.

Опозиціонер наголосив, що сирійська опозиція не готова до діалогу, поки не піде в відставку президент Сирії Башар аль-Асад, Росія ж, за його словами, має іншу думку.

Він закликав Росію підтримати втручання Ради безпеки ООН у конфлікт у Сирії.

Лавров, зі свого боку, заявив натомість, що хотів би знати, чи зможе розрізнена сирійська опозиція об’єднатися, щоб разом почати переговори з владою Асада.

Сирійська національна рада, що базується в Туреччині, об’єднує головно сирійську опозицію в еміграції. Це об’єднання підтримують західні і арабські країни.

Позавчора Лавров зустрічався в Москві з представниками іншої групи сирійської опозиції, Демократичного форуму. Тоді він теж заявляв, що його мета – об’єднати сирійську опозицію і підштовхнути її до переговорів зі владою президента Асада. Голова Демократичного форуму Мішель Кіло, зі свого боку, теж заявив, що через кровопролиття в Сирії він практично не бачить шансів на переговори з владою.

Росія, поряд із Іраном, є чільним союзником влади Асада в Сирії і щоразу виступає проти закликів до його відставки. Натомість Москва пропонує ухвалити резолюцію Ради безпеки ООН, яка мала б розширити міжнародну місію в Сирії без застосування санкцій до влади цієї країни.
XS
SM
MD
LG