Доступність посилання

ТОП новини

Shard у Лондоні заввишки 310 метрів


Лазерне шоу в день офіційного відкриття хмарочоса «The Shard». Фото надане прес-службою Sellar
Лондон – У британській столиці завершено зведення хмарочоса, який зараз є найвищою будівлею Європи. The Shard сягає висоти 310 метрів і має 87 поверхів.

The Shard – Скалка (в перекладі з англійської мови) дійсно виглядає, як гострий шматок скла, що виліз поміж гущі будинків на південному березі Темзи. Але насправді роботи у підніжжі та особливо усередині будівлі ще тривають. Наприклад, оглядові майданчики на кількох поверхах, починаючи з 68-го, будуть відкриті для відвідувачів аж навесні наступного року.

В умовах економічної кризи виявилося не так легко знайти бажаючих винаймати офісні приміщення хмарочоса. Наразі усі 26 офісних поверхів залишаються без орендарів, хоча з потенційними клієнтами ведуть переговори. Але вже точно відомо, що 18 поверхів бере собі п’ятизірковий готель, а на кількох будуть квартири, також найвищі у Європі.

Архітектор Скалки Ренцо Піано каже, що впевнений у майбутньому свого творіння. Його захоплює унікальне місце розташування будівлі – посеред міста, фактично над залізничною станцією Лондон Брідж.

Тут у Лондоні повз будівлю щодня проходять понад триста тисяч людей. Це одне з небагатьох місць, де можна було зробити щось подібне
Ренцо Піано
«Тут у Лондоні повз будівлю щодня проходять понад триста тисяч людей. Це одне з небагатьох місць, де можна було зробити щось подібне. У цій будівлі поєднано споживання і експресія енергії», – заявив архітектор на прес-конференції з нагоди відкриття будівлі.

Хмарочосам місце не всюди

Будівля має і критиків, які кажуть, що вона надто висока, недоречна і не відомо, чи буде взагалі пов’язана з людьми, які мешкають внизу, в одному з найбідніших районів центрального Лондона.

Мер столиці Борис Джонсон захищає проект. Йому хмарочос подобається, але навіть він визнає, що висотні будівлі треба обмежувати.

Важливо, щоб ми не розкидали хмарочоси тут і там – по цілому місту. Потрібен контроль, баланс, гармонія
Борис Джонсон
«Я вважаю, що важливо, щоб ми не розкидали хмарочоси тут і там – по цілому місту. Потрібен контроль, баланс, гармонія. Униз по Темзі у нас можна бачити скупчення хмарочосів, яке виглядає цілком природно. Ось так воно гармоніює і так воно нормально», – сказав лондонський мер в інтерв’ю британським ЗМІ в день відкриття будівлі, яка вже стала частиною міського краєвиду британської столиці.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG