The Shard – Скалка (в перекладі з англійської мови) дійсно виглядає, як гострий шматок скла, що виліз поміж гущі будинків на південному березі Темзи. Але насправді роботи у підніжжі та особливо усередині будівлі ще тривають. Наприклад, оглядові майданчики на кількох поверхах, починаючи з 68-го, будуть відкриті для відвідувачів аж навесні наступного року.
В умовах економічної кризи виявилося не так легко знайти бажаючих винаймати офісні приміщення хмарочоса. Наразі усі 26 офісних поверхів залишаються без орендарів, хоча з потенційними клієнтами ведуть переговори. Але вже точно відомо, що 18 поверхів бере собі п’ятизірковий готель, а на кількох будуть квартири, також найвищі у Європі.
Архітектор Скалки Ренцо Піано каже, що впевнений у майбутньому свого творіння. Його захоплює унікальне місце розташування будівлі – посеред міста, фактично над залізничною станцією Лондон Брідж.
Тут у Лондоні повз будівлю щодня проходять понад триста тисяч людей. Це одне з небагатьох місць, де можна було зробити щось подібнеРенцо Піано
Хмарочосам місце не всюди
Будівля має і критиків, які кажуть, що вона надто висока, недоречна і не відомо, чи буде взагалі пов’язана з людьми, які мешкають внизу, в одному з найбідніших районів центрального Лондона.
Мер столиці Борис Джонсон захищає проект. Йому хмарочос подобається, але навіть він визнає, що висотні будівлі треба обмежувати.
Важливо, щоб ми не розкидали хмарочоси тут і там – по цілому місту. Потрібен контроль, баланс, гармоніяБорис Джонсон