Доступність посилання

ТОП новини

Прокурори пом’якшили обвинувачення Луценку


Київ – Генеральна прокуратура змінила обвинувачення Юрію Луценку у справі про стеження за водієм колишнього першого заступника голови СБУ. Тепер прокурори звинувачують екс-міністра внутрішніх справ у службовій недбалості. Адвокати Луценка вважають, що їхньому підзахисному тепер не може бути винесений більш суворий вирок, ніж той, що він вже має. Крім того захист припускає, що справу за зміненим обвинуваченням може бути закрито вже в серпні цього року через завершення терміну давності.

Юрій Луценко не мав умислу порушити права водія Володимира Сацюка Валентина Давиденка, оскільки не знав, що його заступник закрив оперативне провадження. Такий висновок озвучили у судовому засіданні представники держобвинувачення. Як міністр внутрішніх справ підсудний мав перевірити процесуальний стан провадження, але не зробив цього, що і стало проявом службової недбалості з його боку, сказав прокурор Віктор Клименко.

«Я та мої колеги у судовому засіданні оголосили постанову про зміну обвинувачення з перекваліфікацією дій на частину 1 статті 367 Кримінального кодексу, тобто службову недбалість. Необхідність зміни обвинувачення пояснюється даними, які були здобуті у ході судового слідства, оскільки не знайшов свого підтвердження умисний характер дій. Новий злочин є менш тяжким, ніж раніше пред’явлене обвинувачення. Я вважаю, що це буде обов’язково враховано судом», – заявив Клименко.

Відтак, Печерський районний суд Києва до 25 липня оголосив перерву у засіданні, щоб сторони-учасниці процесу ознайомились із копією зміненого обвинувального висновку.

Вироку, більш суворого, ніж той, що вже є, не буде – Фомін

Сам Юрій Луценко називає зміну йому обвинувачення спробою прокуратури приховати сфальсифіковану проти нього кримінальну справу. Водночас, захисники підсудного заявляють про свою перемогу. За службову недбалість Кримінальний кодекс передбачає максимальне покарання – 3 роки позбавлення волі, водночас Луценко вже засуджений до 4 років позбавлення волі за іншим обвинуваченням, пояснив адвокат Ігор Фомін.

«Навіть нинішня Генеральна прокуратура країни визнала, що в діях Юрія Луценка немає ознак злочину «зловживання посадовим становищем». Нове обвинувачення про службову недбалість дуже м’яке. Я не хочу сказати, що ми його будемо визнавати. Безумовно, ні. Однак, для нас це дуже важливо, оскільки ми розуміємо, що за цим обвинуваченням вироку, який був би більш суворим, ніж той, що ми мали стосовно перевищення службових повноважень та ніби то привласнення майна вже не буде», – зазначив Фомін.

Прокурори мали відмовитися від обвинувачення понад рік тому – Баганець

Крім того, адвокат екс-міністра внутрішніх справ Олексій Баганець вважає, що справу щодо його підзахисного за зміненим обвинуваченням можуть закрити. За його словами, трирічний термін давності, передбачений для притягнення до відповідальності за статтею 367 Кримінального кодексу України (службове недбальство) завершується приблизно 6-8 серпня 2012 року. Він також відзначив, що прокуратура не змогла вчасно визнати факт відсутності складу і події злочину.

«Про відсутність у діях Луценка складу злочину, передбаченого частиною 3 статті 364, ми говорили ще починаючи з травня 2011 року, коли почався процес ще по об’єднаній кримінальній справі. Ми говорили про це і тоді, коли ця справа була виділена в окреме провадження. Я говорив про те, що в його діях не просто немає складу цього злочину, а взагалі по цій справі немає події як такого злочину, будь-якого, не тільки зловживання службовим становищем, а, навіть, недбалості, про яку говорили прокурори. Нічого не змінилося. Постає питання: чому прокурори не зробили цього раніше?» – наголосив Баганець.

Раніше Луценка звинувачували у зловживанні службовим становищем, що передбачає покарання у вигляді до 10 років ув’язнення.

27 лютого 2012 року Печерський районний суд Києва засудив Юрія Луценка до 4 років позбавлення волі за звинуваченням у сприянні нарахуванню незаконної пенсії своєму водієві Леоніду Приступлюку та виділенні йому житла. Крім того, суд визнав винним екс-главу МВС у нецільовому використанні бюджетних коштів на святкування Дня міліції в Національному палаці «Україна» в 2008 та 2009 роках.

Юрій Луценко залишається за ґратами із 26 грудня 2010 року.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG