Доступність посилання

ТОП новини

Підсудному заважають захищати права потерпілого – Юрій Луценко


Київ – До суду у справі про стеження за водієм колишнього першого заступника голови СБУ надійшла телеграма, у якій потерпілий заперечує вину Юрія Луценка. Попри зауваження адвокатів, суд продовжать без участі потерпілого, долучивши до матеріалів справи попередні рішення Печерського та Апеляційного судів щодо Луценка. Захист вважає, це робиться для того, щоб справу не закрили через термін давності.

Від водія колишнього першого заступника голови СБУ Валентина Давиденка, за яким, за твердженням обвинувачення, за вказівкою екс-міністра внутрішніх справ велося несанкціоноване стеження, надійшла телеграма. Про це повідомила суддя Ганна Медушевська у середу на початку засідання у справі Луценка. Там йдеться про те, що Давиденко не визнає себе потерпілим і відмовляється з’являтися до зали засідань. Клопотання про його повторний виклик до суду суддя відхилила.

Обвинувачення вважає, що присутність на засіданнях Давиденка необов’язкова, так само як і згода з тим, що порушено його право на приватність. Тому що йдеться про невідчужувані права і суд має справу із публічним обвинуваченням, заявив прокурор Віктор Клименко.

«Гарантовані Конституцією права громадянина, в тому числі – і на таємницю телефонних розмов, є невідчужуваними і ні за яких обставин не можуть порушуватись. Незалежно від міркування самої особи», – зауважив прокурор.

Юрій Луценко, натомість, стверджує, що це суд порушує права Давиденка, замість того, щоб їх відстоювати.

«Вони вважають, що Давиденко – потерпілий, але його права їх абсолютно не обходять. Тому ситуація – абсурдна: підсудний захищає права потерпілого! – обурюється Луценко. – Мало того, у цих його намаганнях його зупиняє державне обвинувачення і суд».

Юрій Луценко заявив, що давати свідчення буде тільки після того, як Давиденко сам розповість суду, що із цього приводу думає. Таку саму позицію висловили підсудні Володимир Тарасенко та Олег Павлєнов, які працювали у Департаменті карного розшуку МВС.

Судові рішення долучили для продовження строку давності – адвокати

Тим часом, до матеріалів справи, за клопотанням обвинувачення, долучили попередні рішення Печерського та Апеляційного судів щодо Луценка. Адвокати вважають, що це робиться через термін давності справи – після пом’якшення звинувачення він спливає 6-8 серпня. Але якщо прокуратура переконає суд, що Луценко чинив злочинні дії і після того, як, начебто, стежив за Давиденком, цей термін продовжиться.

Суд надав стороні захисту один день на ознайомлення із новими обставинами справи і підготовку доповнення до матеріалів судового слідства. Клопотання, яке озвучив сам Юрій Луценко і яке було підтримане всіма його захисниками, полягало у необхідності для цього трьох днів.

Адвокат екс-міністра Олексій Баганець стверджує, що це потрібно, насамперед, його підопічному. «Особисто я був готовий для доповнення матеріалів судового слідства», – зауважив юрист.

Судове засідання мають продовжити 27 липня о чверть на дев’яту. Юрій Луценко залишається за ґратами із грудня 2010 року.

У лютому 2012 року Печерський районний суд Києва засудив Юрія Луценка до 4 років позбавлення волі за звинуваченням у сприянні нарахуванню незаконної пенсії своєму водієві та виділенні йому житла. Крім того, суд визнав екс-міністра винним у нецільовому використанні бюджетних коштів на святкування Дня міліції в 2008-у та 2009 роках.

Читайте більше тут:
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG