Доступність посилання

ТОП новини

Луценко обіцяє суд Януковичу


Київ – Юрія Луценка та інших підсудних у справі стеження за фігурантами отруєння попереднього Президента Віктора Ющенка позбавили права на захист, а звинувачення проти них не ґрунтується на фактах та свідченнях. Із такою позицією на судових дебатах виступили у п’ятницю екс-міністр МВС Юрій Луценко та його захисники. Луценко пообіцяв, що за його політичне переслідування на лаві підсудних опиняться невдовзі чинний Президент Віктор Янукович та прокурори, які звинувачують його у посадових злочинах. Зі свого боку, представники Генпрокуратури кажуть, що діють у межах закону. На доказ згадують про те, що Генеральний прокурор задоволений їхньою роботою.

Два з половиною роки позбавлення волі екс-міністру МВС Юрію Луценкові за службову недбалість, якої він нібито припустився, контролюючи розслідування отруєння попереднього Президента Віктора Ющенка, і відшкодування судових витрат – такий вирок запропонували для нього представники державного обвинувачення під час дебатів у Печерському районному суді, який слухає справу проти Луценка та його колег із МВС Володимира Тарасенка та Олега Павленова.

Зі свого боку, адвокати Юрія Луценка вказали на відсутність доказів провини екс-міністра та його колег. Зокрема, адвокат Олексій Баганець згадав про те, що потерпілий у справі, водій колишнього заступника голови СБУ Володимира Сацюка Валентин Давиденко не має до Луценка претензій, а рішення про стеженням за ним, яке інкримінують екс-міністрові внутрішніх справ, у дійсності ухвалювали суд і прокуратура.

Чи є пробіли в лінії обвинувачення?

Дружина екс-керівника МВС Ірина Луценко назвала й інші пробіли у лінії обвинувачення. Вона пояснює їх тим, що, на її думку, влада хоче будь-що засудити її чоловіка, незважаючи на вимоги законодавства.

«Саме в процесі з переслідування політичного лідера Луценка суд може дозволити собі відмовитися викликати потерпілого, не витребувати постанову, винесену Апеляційним судом Києва, яка доводить невинуватість мого чоловіка та інших підсудних. Тільки у процесі проти Луценка не прийнято рішення про наявність чи відсутність у діях підсудних складу злочину», – констатує Ірина Луценко.

Зі свого боку прокурор Віктор Клименко ніяких пробілів у лінії обвинувачення не вбачає. Більше того, він наголосив, що керівництво Генеральної прокуратури його роботою задоволене.

«Я дію відповідно до чинного законодавства, і оскільки від справи мене досі не усунули, отже, я виконую свої обов’язки належним чином і моє керівництво цим задоволене», – відповів прокурор.

Луценко: такий процес – цілком нормальний у країні для мафії

Останнім у дебатах взяв слово Юрій Луценко. Він висловив своє здивування тим, що в обвинувальному висновку (його він отримав лише наприкінці процесу) прокурори не опираються ні на покази свідків, ні на докази його провини і навіть не намагалися оскаржити рішення апеляційного суду, який дозволив стежити за фігурантами отруєння Ющенка.

Зрештою Юрій Луценко наголосив, що засудити людину за недоведеним обвинуваченням можуть лише в країні, де керує мафія. І пообіцяв, спершу завуальовано, а потім прямо, що докладе всіх зусиль, щоб перед судом постав і чинний Президент Віктор Янукович. Луценко висловив сподівання, що зустрінеться з ним на дебатах у справедливому суді присяжних.
Ми живемо в нормальній країні для мафії
Юрій Луценко

«Ми живемо в нормальній країні для мафії. Звісно, в цій країні необхідно довести, що рішення суду про прослуховування телефонів нічого не варте, головне – що Луценко був керівником установи, яка виконувала це рішення суду. Але слід пам’ятати одне: якщо вождям країни так «зализують зад» подібними судовими процесами, не виключено, що його просто «змащують», – сказав на суді Юрій Луценко.

Фінальну промову Луценка зустріли оплесками. Після цього суддя Ганна Медушевська зробила перерву у засіданні для підготовки вироку, який оголосять, орієнтовно, за тиждень. Захисники екс-міністра припускають, що суддя перепише вирок обвинувального висновку прокуратури. Однак вони впевнені, що після цього виграють процес в останній інстанції – Європейському суді з прав людини. Страсбурзький суд уже визнав тримання Луценка під вартою незаконним, а процес – політично мотивованим.

Читайте більше тут:
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG