Доступність посилання

Луценко обіцяє суд Януковичу


Київ – Юрія Луценка та інших підсудних у справі стеження за фігурантами отруєння попереднього Президента Віктора Ющенка позбавили права на захист, а звинувачення проти них не ґрунтується на фактах та свідченнях. Із такою позицією на судових дебатах виступили у п’ятницю екс-міністр МВС Юрій Луценко та його захисники. Луценко пообіцяв, що за його політичне переслідування на лаві підсудних опиняться невдовзі чинний Президент Віктор Янукович та прокурори, які звинувачують його у посадових злочинах. Зі свого боку, представники Генпрокуратури кажуть, що діють у межах закону. На доказ згадують про те, що Генеральний прокурор задоволений їхньою роботою.

Два з половиною роки позбавлення волі екс-міністру МВС Юрію Луценкові за службову недбалість, якої він нібито припустився, контролюючи розслідування отруєння попереднього Президента Віктора Ющенка, і відшкодування судових витрат – такий вирок запропонували для нього представники державного обвинувачення під час дебатів у Печерському районному суді, який слухає справу проти Луценка та його колег із МВС Володимира Тарасенка та Олега Павленова.

Зі свого боку, адвокати Юрія Луценка вказали на відсутність доказів провини екс-міністра та його колег. Зокрема, адвокат Олексій Баганець згадав про те, що потерпілий у справі, водій колишнього заступника голови СБУ Володимира Сацюка Валентин Давиденко не має до Луценка претензій, а рішення про стеженням за ним, яке інкримінують екс-міністрові внутрішніх справ, у дійсності ухвалювали суд і прокуратура.

Чи є пробіли в лінії обвинувачення?

Дружина екс-керівника МВС Ірина Луценко назвала й інші пробіли у лінії обвинувачення. Вона пояснює їх тим, що, на її думку, влада хоче будь-що засудити її чоловіка, незважаючи на вимоги законодавства.

«Саме в процесі з переслідування політичного лідера Луценка суд може дозволити собі відмовитися викликати потерпілого, не витребувати постанову, винесену Апеляційним судом Києва, яка доводить невинуватість мого чоловіка та інших підсудних. Тільки у процесі проти Луценка не прийнято рішення про наявність чи відсутність у діях підсудних складу злочину», – констатує Ірина Луценко.

Зі свого боку прокурор Віктор Клименко ніяких пробілів у лінії обвинувачення не вбачає. Більше того, він наголосив, що керівництво Генеральної прокуратури його роботою задоволене.

«Я дію відповідно до чинного законодавства, і оскільки від справи мене досі не усунули, отже, я виконую свої обов’язки належним чином і моє керівництво цим задоволене», – відповів прокурор.

Луценко: такий процес – цілком нормальний у країні для мафії

Останнім у дебатах взяв слово Юрій Луценко. Він висловив своє здивування тим, що в обвинувальному висновку (його він отримав лише наприкінці процесу) прокурори не опираються ні на покази свідків, ні на докази його провини і навіть не намагалися оскаржити рішення апеляційного суду, який дозволив стежити за фігурантами отруєння Ющенка.

Зрештою Юрій Луценко наголосив, що засудити людину за недоведеним обвинуваченням можуть лише в країні, де керує мафія. І пообіцяв, спершу завуальовано, а потім прямо, що докладе всіх зусиль, щоб перед судом постав і чинний Президент Віктор Янукович. Луценко висловив сподівання, що зустрінеться з ним на дебатах у справедливому суді присяжних.
Ми живемо в нормальній країні для мафії
Юрій Луценко

«Ми живемо в нормальній країні для мафії. Звісно, в цій країні необхідно довести, що рішення суду про прослуховування телефонів нічого не варте, головне – що Луценко був керівником установи, яка виконувала це рішення суду. Але слід пам’ятати одне: якщо вождям країни так «зализують зад» подібними судовими процесами, не виключено, що його просто «змащують», – сказав на суді Юрій Луценко.

Фінальну промову Луценка зустріли оплесками. Після цього суддя Ганна Медушевська зробила перерву у засіданні для підготовки вироку, який оголосять, орієнтовно, за тиждень. Захисники екс-міністра припускають, що суддя перепише вирок обвинувального висновку прокуратури. Однак вони впевнені, що після цього виграють процес в останній інстанції – Європейському суді з прав людини. Страсбурзький суд уже визнав тримання Луценка під вартою незаконним, а процес – політично мотивованим.

Читайте більше тут:
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

Проєкт Крим.Реалії

XS
SM
MD
LG