Доступність посилання

ТОП новини

Вищий адмінсуд: нереєстрація Тимошенко і Луценка законна


Вищий адміністративний суд України остаточно підтвердив у середу законність ухвали Центральної виборчої комісії відмовити Юлії Тимошенко і Юрієві Луценку в реєстрації кандидатами на народних депутатів.

Суд не знайшов підстав задовольнити скаргу опозиції і залишив чинним рішення попередньої інстанції, Київського апеляційного адміністративного суду, який раніше підтвердив ухвалу ЦВК.

Рішення Вищого адмінсуду не може бути оскаржене.

Суд, зокрема, звернув увагу, що всі етапи виборчого процесу пов’язані між собою невіддільно, тому не можна відокремлювати етапи реєстрації кандидатів і визнання їх обраними.

В Об’єднаній опозиції відтак заявили, що не виключають можливості звернутися з цього питання до Європейського суду з прав людини.

Об’єднана опозиція «Батьківщина», яку представляє партія «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», у своїх скаргах посилалася на статтю 76 Конституції, яка визначає лише, що громадяни з судимістю за умисний злочин «не можуть бути обрані» до Верховної Ради, але нічого не каже щодо можливості для таких осіб балотуватися на народних депутатів. На думку опозиції, таким чином наявність судимості не може бути підставою для відмови в реєстрації особи кандидатом, бо «до моменту завершення виборчого процесу судимість може бути знята або погашена».

Київський апеляційний адмінсуд, як і раніше Центрвиборчком, посилався натомість на чинний закон про вибори народних депутатів, за яким особи, які засуджені або мають непогашену судимість, не можуть бути не тільки обрані до Верховної Ради, але і висунуті на кандидатів для участі в виборах.

Центрвиборчком минулої середи зареєстрував партійний список партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», за яким балотується вся Об’єднана опозиція, без лідера партії, колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, яка мала бути в списку першою, і без п’ятого номера списку Юрія Луценка, колишнього міністра внутрішніх справ, лідера партії «Народна самооборона». Того ж дня ЦВК окремим рішенням відмовила Тимошенко і Луценкові в реєстрації.
XS
SM
MD
LG