Доступність посилання

ТОП новини

Із Китаю знову повідомляють про самоспалення тибетців


Один із тибетських монастирів у провінції Сичуань, ілюстраційне фото
Захисники Тибету повідомили сьогодні про смерть у Китаї ще двох юних тибетців, які спалили себе біля монастиря в центральній частині Китаю.

Як заявили в організації Free Tibet, яка працює в Лондоні, 18-річний монах і 17-річний колишній монах підпалили себе вчора біля тибетського монастиря Кірті, в повіті Нґава, відомому також за китайською назвою Аба – місцевості в Нґава (Аба)-Тибетсько-Цянському автономному окрузі, де живуть переважно тибетці за національністю, в провінції Сичуань. Обидва померли в лікарні, куди їх доставили.

Таким чином, за даними правозахисників, кількість підтверджених випадків самоспалень тибетців у Китаї від 2009 року сягнула вже не менш як 51. Чимала частина цих самоспалень відбулася саме біля монастиря Кірті чи в сусідніх місцевостях.

Принаймні половина з тих, хто здійснював самоспалення, померли. Таким чином вони, як вважають, виявляли протести проти політики китайського уряду щодо тибетської меншини, яка, на думку критиків влади Китаю, зазнає придушень у релігійній і культурній сферах.

Влада Китаю називає учасників самоспалень злочинцями і стверджує, що їх до цього підбурює духовний лідер тибетців Далай-лама, який живе у вигнанні. Далай-лама заперечує це.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG