Доступність посилання

ТОП новини

Барака Обаму офіційно висунули кандидатом у президенти США


Зореслав Байдюк, Голос Америки

Шарлотт В американському місті Шарлотт (Північна Кароліна) колишній президент США Білл Клінтон офіційно висунув кандидатуру Барака Обами для участі у боротьбі за другий президентський термін від Демократичної партії. Цьому передувало голосування делегатів, які представляють усі штати країни. Демократи роблять усе можливе, щоб шість тисяч делегатів представляли як можна більше етнічних груп. У цьому вони бачать запоруку успіху на цьогорічних виборах у листопаді.

Американець українського походження Марко Мурований вже вдруге представляє на демократичному з'їзді штат Делавер. «Це велика честь, що відзначає мій внесок у роботу Демократичної партії штату Делавер та країни загалом. Це також свідчить про етнічне різноманіття демократичної партії», – говорить Марко.

З українцем погоджується делегат в'єтнамського походження з Вірджинії Лін Гуонг. «Люди різного походження, різної раси, різних поколінь збираються разом. Для мене це справжній американський досвід», – ділиться своїми почуттями Лін.

Разом з ним Вірджинію на з'їзді предстваляє Сушада Ленґлі. Жінка кілька тижнів готувалась до поїздки. Іммігрантка з Тайланду серйозно ставиться до довіреного ій обовязку представляти демократичну партію, однак засмучена політичним поділом країни. На її погляд, обидві партії ведуть більш жортску боротьбу, ніж навіть у 2000-му році, коли жінка зацікавилась політикою.

Партійне обличчя Америки змінюються

Марко, Лін та Сушанда приклад того, що партійне обличчя Америки змінюється. Особливо активно в напрямку видозмінення крокують демократи, каже політолог університету Джорджа Вашингтона Джон Сайдс.

Демократи роблять усе можливе, щоб урізноманітнити своїх делегатів. Вони створили спеціальні квоти для жінок та національних меншин та дещо демократизували процес
Джон Сайдс
«Демократи роблять усе можливе, щоб урізноманітнити своїх делегатів. Вони створили спеціальні квоти для жінок та національних меншин та дещо демократизували процес», – розповідає професор.

Експерти кажуть, що це правильна політика, адже Америка стрімко крокує до багатонаціональності, а партійні делегати – це солдати виборчої кампанії. А коли, скажімо, представники національних меншин повертаюся зі з’їзду, натхненні побаченим, вони активно популяризують свою партію у своїх, як правило, аполітичних громадах, а саме у таких громадах і є не охоплені політичним процесом голоси.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG