Доступність посилання

ТОП новини
23 Лютий 2018, Київ 03:17

Палестинці домагаються в ООН державного статусу


Махмуд Аббас, архівне фото
Президент Палестинської національної адміністрації Махмуд Аббас заявив у суботу, що на сесії Генеральної асамблеї ООН цього місяця подасть прохання визнати за Палестиною статус «спостерігача, держави-не члена ООН», що означало б непряме визнання палестинської державності. Нині палестинське представництво в Генасамблеї має статус «спостерігача, недержавного утворення».

За словами Аббаса, палестинці ніколи не відмовляться від намагань отримати повноправне членство в ООН, і на сесії Генасамблеї 27 вересня домагатимуться хоча б символічного визнання своєї державності, сподіваючись на голоси держав-прихильників.

Майже рік тому Махмуд Аббас подавав до ООН офіційну заявку з проханням прийняти Палестину до ООН як незалежну державу; Рада безпеки ООН передала цю заявку на розгляд до свого комітету в справах членства, а Сполучені Штати Америки, які є одним із постійних членів, заявили, що вдадуться до свого права вето, якщо Рада безпеки проголосує на підтримку палестинської заявки.

Сполучені Штати, так само, як і Ізраїль і ще багато країн, виступають проти визнання в ООН палестинської державності вже зараз і наголошують, що створення палестинської держави можна досягти тільки через прямі ізраїльсько-палестинські переговори.

Ізраїль також уже попереджав, що в разі визнання в Організації Об’єднаних Націй палестинської державності настануть «серйозні наслідки».

Водночас у Генеральній асамблеї ООН більш як половина держав-членів підтримує заявку палестинців на новий статус у Генасамблеї, чого достатньо для її схвалення.

Палестинці вже односторонньо проголошували свою державність 1988 року, і відтоді її в тій чи іншій формі визнали понад 120 держав світу – понад дві третини членів ООН. Але сама Організація Об’єднаних Націй такого кроку досі не визнала, хоча рішення ООН передбачають створення палестинської держави поруч із Ізраїлем.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG