Доступність посилання

ТОП новини

Палестинці домагаються в ООН державного статусу


Махмуд Аббас, архівне фото
Президент Палестинської національної адміністрації Махмуд Аббас заявив у суботу, що на сесії Генеральної асамблеї ООН цього місяця подасть прохання визнати за Палестиною статус «спостерігача, держави-не члена ООН», що означало б непряме визнання палестинської державності. Нині палестинське представництво в Генасамблеї має статус «спостерігача, недержавного утворення».

За словами Аббаса, палестинці ніколи не відмовляться від намагань отримати повноправне членство в ООН, і на сесії Генасамблеї 27 вересня домагатимуться хоча б символічного визнання своєї державності, сподіваючись на голоси держав-прихильників.

Майже рік тому Махмуд Аббас подавав до ООН офіційну заявку з проханням прийняти Палестину до ООН як незалежну державу; Рада безпеки ООН передала цю заявку на розгляд до свого комітету в справах членства, а Сполучені Штати Америки, які є одним із постійних членів, заявили, що вдадуться до свого права вето, якщо Рада безпеки проголосує на підтримку палестинської заявки.

Сполучені Штати, так само, як і Ізраїль і ще багато країн, виступають проти визнання в ООН палестинської державності вже зараз і наголошують, що створення палестинської держави можна досягти тільки через прямі ізраїльсько-палестинські переговори.

Ізраїль також уже попереджав, що в разі визнання в Організації Об’єднаних Націй палестинської державності настануть «серйозні наслідки».

Водночас у Генеральній асамблеї ООН більш як половина держав-членів підтримує заявку палестинців на новий статус у Генасамблеї, чого достатньо для її схвалення.

Палестинці вже односторонньо проголошували свою державність 1988 року, і відтоді її в тій чи іншій формі визнали понад 120 держав світу – понад дві третини членів ООН. Але сама Організація Об’єднаних Націй такого кроку досі не визнала, хоча рішення ООН передбачають створення палестинської держави поруч із Ізраїлем.
XS
SM
MD
LG