Доступність посилання

ТОП новини

Омбудсмен: законопроект про криміналізацію наклепу обмежує свободу висловлювання


Валерія Лутковська
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська вважає, що ухвалений парламентом у першому читанні законопроект, що передбачає запровадження кримінальної відповідальності за наклеп, обмежує свободу висловлювання поглядів громадян. Про це вона сказала на брифінгу.

«Але до цього проекту закону потрібно все-таки, на мій погляд, ставиться як до закону, що прийнятий лише в першому читанні, і відповідно він може бути змінений під час підготовки до другого читання», – сказала омбудсмен.

Лутковська наголосила, що відстежуватиме процес внесення змін до законопроекту під час підготовки його до розгляду в другому читанні, щоб за потреби оперативно на них відреагувати.

Проект закону, який передбачає кримінальну відповідальність за наклеп, Рада ухвалила у першому читанні 18 вересня. Його вже розкритикували правозахисники з «Репортерів без кордонів», а також ОБСЄ.

Водночас у Партії регіонів, представник якої є автором законопроекту, критику називають несправедливою й обіцяють доопрацювати проект до другого читання. При цьому положення про арешт чи ув’язнення, за словами деяких депутатів-регіоналів, скасовувати не планується.
XS
SM
MD
LG