Доступність посилання

ТОП новини

Грузія заявила, що не видасть Росії політика, звинуваченого в «фінансуванні російської опозиції»


Ґіві Тарґамадзе, архівне фото
Головна прокуратура Грузії заявила сьогодні, що екстрадиція грузинського політика Ґіві Тарґамадзе в разі запиту з Росії неможлива. Як нагадала прес-служба Головної прокуратури, Конституція Грузії забороняє видавати громадян держави іншим країнам.

У Росії речник Слідчого комітету заявив сьогодні, що слідство має дані, що, за його словами, підтверджують не лише фінансування російської опозиції з боку Тарґамадзе, а й його «безпосереднє керівництво» лідерами російської опозиції під час масової акції під назвою «Марш мільйонів» у Москві у травні, яка закінчилася сутичками з поліцією і затриманням кількохсот її учасників.

Як заявив речник Слідчого комітету Росії Володимир Маркін, там відтак мають намір направити до Грузії запит про допомогу в розслідуванні кримінальної справи про масові заворушення, порушеній після тієї демонстрації.

Раніше Слідчий комітет уже заявляв про нібито причетність Ґіві Тарґамадзе до фінансування тих заворушень, посилаючись на заяву, яку нібито добровільно подав російський опозиціонер Леонід Развозжаєв після того, як так само добровільно повернувся до Росії з України. Сам Развозжаєв уже відмовився від тієї заяви, заявивши, що її вибили з нього тортурами й тиском після того, як викрали з Києва і насильно доставили до Москви.

Звинувачення про те, ніби «один грузинський політик» фінансував плани російської опозиції скинути владу в Росії, вперше висунули автори скандального телефільму «Анатомія протесту-2», який вийшов в ефір на прокремлівському телеканалі НТВ.
XS
SM
MD
LG