Доступність посилання

ТОП новини

За 5 років суспільну думку формуватимуть соцмережі – Шрайк


Веб-сайт http://durdom.in.ua/
Київ – Редактор сайту durdom.in.ua Роман Шрайк переконаний, що українці в інтернеті найбільше сміються з тих, хто їх дратує. За прогнозом Шрайка, інтернет-меми уже впливають на політичні процеси, а через кілька років суспільна думка взагалі буде формуватися у соціальних мережах.

Які теми і політики стали найпопулярнішими у інтернет-жартівників цього року?
Янукович і Азаров – найвищі посадові люди, які своїми наскрізь корупційними діями мають злити будь-яку свідому людину

– Вже три роки у нас триває і ніяк, на жаль, не закінчиться велика тема – «покращення», стьоб над президентом Януковичем і псевдореформами, які проводить влада. Більше від усього в політиці стібнуться над тими, хто дратує. На першому місці Янукович, на другому – Азаров, а третє, мабуть, цього року зайняла Королевська (її реклама була настільки масовою – як спам). Янукович і Азаров – найвищі посадові люди, які своїми наскрізь корупційними діями мають злити будь-яку свідому людину. Це і виливається в стьоб, в протестний гумор.

Поки не можна сказати, що масово всі ці речі впливають на виборців. Але оскільки майже всі журналісти і більшість опозиційних політиків долучені до соціальних мереж, то на них це впливає. Журналісти поширюють це далі на своїх читачів. Все одно, хоч і не напряму, але відбувається вплив. Вплив соцмереж, жартів і мемів є. Але далі він буде ще сильнішим.

Чи впливають ці всі жарти, меми і так далі на суспільне життя, чи, може, це просто розвага для веб-юзерів?

Сила мережі в тому, що вона ніким не регулюється
– Сила мережі в тому, що вона ніким не регулюється. З появою соцмереж найцікавіші й найкреативніші яскраві речі поширюються як епідемії, як вірус. Це не можна стримати. Можна проти якогось автора застосувати репресії, але таких авторів тисячі – їх ніяк не «заткнеш». Цим сильна мережа. Історія політичного протистояння у форматі гумору буде у нас постійною. Мережа не має меж. Років через 5 суспільна думка буде формуватись більшою мірою саме в інтернеті.

Всі ці жарти й меми – це концентрована думка. Це не просто картинка «ги-ги» – посміявся, і все закінчилось. Хороший мем – це концентрована ідея. Людина зараз споживає інформацію дуже швидко. Вона має кілька секунд на отримання інформації. Людина бачить картинку, вловлює думку – якщо подобається, люди реагують.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG