– Які теми і політики стали найпопулярнішими у інтернет-жартівників цього року?
Янукович і Азаров – найвищі посадові люди, які своїми наскрізь корупційними діями мають злити будь-яку свідому людину
– Вже три роки у нас триває і ніяк, на жаль, не закінчиться велика тема – «покращення», стьоб над президентом Януковичем і псевдореформами, які проводить влада. Більше від усього в політиці стібнуться над тими, хто дратує. На першому місці Янукович, на другому – Азаров, а третє, мабуть, цього року зайняла Королевська (її реклама була настільки масовою – як спам). Янукович і Азаров – найвищі посадові люди, які своїми наскрізь корупційними діями мають злити будь-яку свідому людину. Це і виливається в стьоб, в протестний гумор.
Поки не можна сказати, що масово всі ці речі впливають на виборців. Але оскільки майже всі журналісти і більшість опозиційних політиків долучені до соціальних мереж, то на них це впливає. Журналісти поширюють це далі на своїх читачів. Все одно, хоч і не напряму, але відбувається вплив. Вплив соцмереж, жартів і мемів є. Але далі він буде ще сильнішим.
– Чи впливають ці всі жарти, меми і так далі на суспільне життя, чи, може, це просто розвага для веб-юзерів?
Сила мережі в тому, що вона ніким не регулюється
Всі ці жарти й меми – це концентрована думка. Це не просто картинка «ги-ги» – посміявся, і все закінчилось. Хороший мем – це концентрована ідея. Людина зараз споживає інформацію дуже швидко. Вона має кілька секунд на отримання інформації. Людина бачить картинку, вловлює думку – якщо подобається, люди реагують.