Доступність посилання

ТОП новини
26 січня 2021, Київ 23:06

Іран заявив, що готовий на переговори зі США за певних умов


Алі Акбар Салегі, архівне фото
Міністр закордонних справ Ірану Алі Акбар Салегі заявив у неділю, що його країна відкрита до двосторонніх переговорів зі США щодо своєї ядерної програми, але за умови, що США матимуть «справедливі і реалістичні» наміри.

Виступаючи на міжнародній безпековій конференції в Мюнхені, він заявив, що нині дії США суперечать одна одній – закликати Іран до переговорів і водночас погрожувати, що не виключають ніяких можливостей, включно з воєнними, і накладають усе нові санкції.

Міністр також повідомив, що шість із провідних держав світу, які ведуть із Іраном переговори про його ядерну програму, запропонували провести нове коло переговорів 25 лютого в Казахстані. При цьому він не сказав, чи приймає Іран цю пропозицію.

У суботу на Мюнхенській конференції віце-президент США Джо Байден знову повторив давню пропозицію Вашингтона Тегеранові піти на прямі переговори з ядерних питань.

Наприкінці минулого місяця Іран відхилив попередню пропозицію щодо цих переговорів, які ведуть із Іраном шість провідних держав світу – п’ять постійних членів Ради безпеки ООН (Велика Британія, Китай, Росія, США і Франція) та Німеччина. Попереднє коло цих переговорів закінчилося ще в червні минулого року в Москві безрезультатно.

Так само без успіху вже давно тривають аналогічні переговори з Іраном Міжнародного агентства з атомної енергії.

У світі побоюються, що ядерна програма Ірану має приховану мету створити ядерну зброю. Іран заперечує це, але доказів своєї позиції, яких вимагає світова спільнота, не надає.
XS
SM
MD
LG