Доступність посилання

ТОП новини

Іран заявив, що готовий на переговори зі США за певних умов


Алі Акбар Салегі, архівне фото
Алі Акбар Салегі, архівне фото
Міністр закордонних справ Ірану Алі Акбар Салегі заявив у неділю, що його країна відкрита до двосторонніх переговорів зі США щодо своєї ядерної програми, але за умови, що США матимуть «справедливі і реалістичні» наміри.

Виступаючи на міжнародній безпековій конференції в Мюнхені, він заявив, що нині дії США суперечать одна одній – закликати Іран до переговорів і водночас погрожувати, що не виключають ніяких можливостей, включно з воєнними, і накладають усе нові санкції.

Міністр також повідомив, що шість із провідних держав світу, які ведуть із Іраном переговори про його ядерну програму, запропонували провести нове коло переговорів 25 лютого в Казахстані. При цьому він не сказав, чи приймає Іран цю пропозицію.

У суботу на Мюнхенській конференції віце-президент США Джо Байден знову повторив давню пропозицію Вашингтона Тегеранові піти на прямі переговори з ядерних питань.

Наприкінці минулого місяця Іран відхилив попередню пропозицію щодо цих переговорів, які ведуть із Іраном шість провідних держав світу – п’ять постійних членів Ради безпеки ООН (Велика Британія, Китай, Росія, США і Франція) та Німеччина. Попереднє коло цих переговорів закінчилося ще в червні минулого року в Москві безрезультатно.

Так само без успіху вже давно тривають аналогічні переговори з Іраном Міжнародного агентства з атомної енергії.

У світі побоюються, що ядерна програма Ірану має приховану мету створити ядерну зброю. Іран заперечує це, але доказів своєї позиції, яких вимагає світова спільнота, не надає.
XS
SM
MD
LG