Доступність посилання

ТОП новини

У Болгарії сталися сутички з поліцією демонстрантів проти уряду


Під час сутички в Софії, фото 18 лютого 2013 року
Під час сутички в Софії, фото 18 лютого 2013 року
У столиці Болгарії Софії в вівторок сталися сутички з поліцією демонстрантів, які вимагали відставки нинішнього правоцентристського уряду. Частина з близько 2 тисяч учасників протесту кидала в поліцію камінням, та намагалася розігнати демонстрантів кийками. Повідомляють, що кілька людей потерпіли.

Прем’єр-міністр Бойко Борисов обіцяв у вівторок знизити ціни на електроенергію, а також відібрати ліценцію в енергорозподільної компанії «ЧЕЗ» із Чехії, яка займається постачанням електроенергії в Софії і ще частині Болгарії. Компанія у відповідь відкинула звинувачення в порушеннях і сама звинуватила Болгарію в серйозному порушенні норм права Європейського Союзу.

Демонстрації і сутички, які називають наймасовішими за останні 16 років, тривають у Болгарії вже кілька днів. Зокрема, в понеділок у таких сутичках у Софії потерпіли, за повідомленнями, 11 людей.

Протести спалахнули спершу проти високих цін на електроенергію й опалення і з вимогою ренаціоналізації регіональних електророзподільних компаній, а потім переросли в демонстрації з вимогою відставки уряду. Ці протести вже призвели до відставки віце-прем’єр-міністра – міністра фінансів Болгарії.
XS
SM
MD
LG