Доступність посилання

ТОП новини

Набожні політики дратують українців – соціологи


Декого з кандидатів на парламентських виборах 2012 року підтримувала влада і церква (фото Опора)
Декого з кандидатів на парламентських виборах 2012 року підтримувала влада і церква (фото Опора)
Київ – Більшість українців дратує публічна набожність політиків. Такими є результати соціологічного опитування, проведеного Центром Разумкова. Політики, в свою чергу, стверджують, що ходять у церкву, аби своїм прикладом надихати виборців турбуватися про власні душі.

Близько 40% українців, опитаних Центром Разумкова, негативно ставляться до позірної набожності політиків, приблизно такій же кількості людей до цього байдуже. Схвалюють демонстрацію належності до вірян тільки 17%. Дослідження проводили на початку березня цього року, в ньому взяло участь понад дві тисячі респондентів з усіх регіонів України.

Від часу останнього опитування на цю ж тему у 2010-му прихильність до побожних політиків зменшилася: тоді до них позитивно ставився 21% опитаних громадян, говорить директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко.

«Хоча ці люди перейшли. швидше, не в ту категорію, хто ставиться негативно, бо вона практично не змінилась, а в ту, якій байдуже», – зауважує він.

Люди не бачать, щоб їхні обранці втілювали принципи сповідуваних ними релігій у своїй діяльності, і зневірюються, пояснює ситуацію соціолог.

Належність до конфесії можуть використати проти політика – релігієзнавець

Очільник міжфракційного депутатського об’єднання на підтримку канонічної православної церкви у Верховній Раді депутат-регіонал Вадим Колесніченко зазначив: ходить у церкву, щоб показати позитивний приклад.

Після тривалого часу бездуховності і безрелігійності нашої держави, ми маємо якимось чином повертати людей до лона церкви, тому ця публічність є демонстративною
Вадим Колесніченко
«Після тривалого часу бездуховності і безрелігійності нашої держави, ми маємо якимось чином повертати людей до лона церкви, тому ця публічність є демонстративною, для того, щоб люди бачили, що навіть високопосадовці переймаються питанням релігії, питанням своєї душі», – каже депутат.

Кияни пам’ятають мера Леоніда Черновецького, який всіляко акцентував на власній релігійності, – він дискредитував таких же політиків на тривалий час, вважає релігієзнавець Людмила Філіпович. На Заході до демонстрації конфесійної належності ставляться обережно, бо це проти політика-вірянина може обернути його конкурент, зазначає вона.

Дізналися, що суперник Обами – мормон. І на цьому зіграли його противники, лякаючи американців, що прийде фундаменталіст, традиціоналіст – і будуть вам непереливки
Людмила Філіпович
«Ми довго взагалі не знали, хто за віросповіданням нинішній президент США. Хто він: методист, католик, ще хтось?– зауважує Людмила Філіпович. – Але дізналися, що суперник Обами – мормон. І на цьому зіграли його противники, лякаючи американців, що прийде такий собі фундаменталіст, традиціоналіст – і будуть вам непереливки».

На її думку, політик не повинен демонструвати власну конфесійну належність, оскільки він представляє інтереси усіх громадян, що його обрали, а ті можуть сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати жодної.
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG