Доступність посилання

25 Травень 2017, Київ 21:38
Новини | Політика

«Батьківщина» закликає не спекулювати на темі Волинської трагедії


Фракція «Батьківщина» закликає політичні сили і громадські організації України й Польщі не спекулювати на темі Волинської трагедії. «Ми закликаємо говорити правду про минуле, але жити майбутнім, яке бачимо в нашій спільній українсько-польській європейській долі. Ми вітаємо спільно виголошену формулу українсько-польського примирення: «Вибачаємо і просимо прощення!» – цитує заяву фракції сайт «Батьківщини».

Політична сила також схвально згадує слова взаємного прощення і примирення, з якими до 70-ї річниці Волинської трагедії до українців і поляків звернулися церкви і релігійні організації двох держав. «Це свідчення не лише вірності основним цінностям їхнього релігійного вчення, а й розбудови спільного майбутнього наших народів в об’єднаній Європі», – наголошується в заяві.

Сьогодні ж стало відомо, що 148 депутатів із фракцій Партії регіонів і Комуністичної партії, навпаки, закликали Сейм Польщі визнати Волинську трагедію геноцидом поляків, здійсненим Організацією українських націоналістів і Українською повстанською армією, щоб протистояти «ксенофобським, антисемітським та неонацистським настроям», які, за словами авторів заяви, зростають в Україні.

Глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук й архієпископ Юзеф Міхалік від Католицької церкви в Польщі 28 червня підписали Спільну декларацію з нагоди 70-річчя Волинської трагедії.

Церкви закликали польських й українських християн до примирення. Як сказано у зверненні, насилля та етнічні чистки не можуть бути методом вирішення міжнаціональних конфліктів.

В усіх православних церквах на Волині 14 липня відбудуться поминальні служби за загиблими під час Волинської трагедії. Окрім того, на Волині до цієї дати заплановано відкрити кілька пам’ятників загиблим у цьому протистоянні українцям.

На поминальну церемонію в Луцьку 14 липня має приїхати президент Польщі Броніслав Коморовський. Водночас, за словами глави польської держави, президент України Віктор Янукович не прибуде в ці дні до Луцька.

На Волині в 1943–1944 роках пройшли взаємні винищення українців і поляків, які стали продовженням довгого українсько-польського протистояння. Цей конфлікт загострила Друга світова війна і спровокувала етнічне протистояння на землях спільного проживання українців і поляків (Волинь, Східна Галичина, Холмщина, Підляшшя, Надсяння, Лемківщина). Постраждало мирне населення. Екстремістські сили досі використовують цей конфлікт для розпалювання ворожнечі.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG