Доступність посилання

ТОП новини

Влада може функціонувати, лише коли частина активістів за ґратами – Ігор Луценко


Ігор Луценко після звільнення
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

Ігор Луценко після звільення

Київ – Затриманих за спробу блокування Київради звільнили із затримкою на годину. Єгора Соболєва, Ігоря Луценка та Олексія Германа не відпустили у зазначений час зі спецприймальника, а відвезли до райвідділку міліції. Їх викликали на допит щодо сутичок під Київрадою, які сталися у понеділок, – того дня, коли всі троє активістів ще від п’ятниці відбували п’ятиденний адміністративний арешт (відтак, у понеділкових подіях вони просто фізично не могли брати участі). Радіо Свобода поспілкувалося з Ігорем Луценком – одним із активістів, затриманих за спробу блокування Київради, і запитало зокрема, чому їх відпустили на волю пізніше, ніж мали б.

– Нас буквально випхали руками у щілину в паркані. Після цього заштовхали в мікроавтобус. Після цього на великій швидкості ми поїхали по місту тоді ще в невідомому напрямку. По дорозі у нас закінчився бензин. Десь 20-30 хвилин ми чекали на той бензин. Після цього терміни нашого перебування там по закону вже закінчилися. Однак нас все одно привезли сюди, завели у приміщення міліції на Прорізній і, вручивши повістки з приводу подій 19 серпня, що додало повної маразматичності цьому дійству (19-го числа ми якраз перебували в ізоляторі), відпустили буквально десь за годину після того, як мали по закону відпустити.
Активісти відбули 5 діб арешту
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

– Чи звинувачуєте Ви міліцію у порушення якихось інших ваших прав?

Ми розуміли, що ми були там у VIP-статусі фактично
– Загалом утримання було нормальним, якщо не зважати, що більшість народу, котрий сидить у цьому спецприймальнику, сидить там незаконно, з порушенням процедур суду. До нас було ставлення дуже обережним і дуже поважним, оскільки розуміли, що до нас прикута певна увага. Що стосується інших людей, ми розуміли, що вони абсолютно безправні. Їм не дають книг, їм не дають писати, їх всіляко там інколи принижують. Тому ми розуміли, що ми були там у VIP-статусі фактично.

– Акція у Київраді сталась саме так, як Ви і планували?

– Чесно кажучи, це був несподіваний результат, оскільки ми збиралися туди спокійно прийти, спокійно дочекатися народних депутатів. Оскільки там почався б якийсь процес, то ми звідти пішли б і вже брали б участь як рядові учасники акції.

На жаль, влада вирішила дуже оперативно, швидко нас звідти прибрати – силою. Дали нам п’ять хвилин на збори в Київраді. Ми, звісно, не піддалися на ці всі речі. Після цього нас просто на руках винесли звідти і швидко повезли в РУВС.

– Чи мала сенс ваша спроба заблокувати роботу міськради?

Якщо б туди ще встигли прийти народні депутати, то навіть цих одинадцяти смішних хвилин засідання не було б
– Безумовно. Особливо, якщо би туди ще встигли прийти народні депутати, то взагалі навіть цих одинадцяти смішних хвилин засідання, котре нібито було в понеділок, не було б. Ми б зайняли плацдарм, народ би підтягнувся, можливо, за вихідні туди і таким чином понеділок пройшов би значно спокійніше.

Сталося так, що влада швиденько зреагувала. Швидко нас звідти прибрала. Я думаю, що в цілому ми показали абсолютно повну нелегітимність цієї влади. Це була наша мета насправді. Оскільки було видно, що без того, щоб нас не посадити, вони нічого не зможуть зробити в понеділок. Таким чином вони можуть функціонувати лише коли частина (чи більша частина) активістів сидить за ґратами.

– Тож якими будуть Ваші подальші дії?

Без міліції Київрада не може функціонувати
– Ми будемо більше займатися нашою так званою правоохоронною системою, тобто судами і міліцією. Оскільки це все насправді єдиний комплекс: Київрада, суд і міліція. Сьогодні без міліції Київрада не може функціонувати. Будемо займатися більше основоположними проблемами права.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG