Доступність посилання

ТОП новини

У Навального шансів небагато, Ройзман може перемогти


Москва – У Росії 6 вересня завершується агітаційна кампанія. Субота – так званий «день тиші». 8 вересня – вибори. Крім Москви, де в неділю обирають мера, вибори голів регіонів проведуть у 7 суб'єктах Російської Федерації. Ще в 16 регіонах триває боротьба за крісла в законодавчому зібранні.

8 вересня в Росії – єдиний день голосування. Основна частина кампанії відбулася влітку, коли більшість людей їдуть відпочивати. Однак це не знизило напруження.

Коли в липні Кіровський суд ухвалив рішення про арешт Олексія Навального – одного з кандидатів на посаду мера Москви – на вулиці російської столиці вийшли протестувати тисячі людей. Навального звільнили, і тепер він є одним із головних претендентів на крісло московського міського голови. Хоча соціологи прогнозують перемогу нинішньому градоначальнику, провладному кандидатові Сергію Собяніну.

Рівняння на Москву

Московські вибори стали прикладом конкурентної боротьби кандидатів на відміну від регіонів, де активно використовували брудні технології у кампанії, вважає співголова ради руху на захист прав виборців «Голос» Григорій Мельконьянц.

Регіональні вибори проходять досить скандально – знімаються кандидати, включається адміністративний ресурс
Григорій Мельконьянц
«Вибори в Москві проходять досить конкурентно, і я сподіваюся, що день голосування буде більш-менш пристойним теж. Але при цьому регіональні вибори проходять досить скандально – знімаються кандидати, включається адміністративний ресурс. Це може бути почасти ще пов'язано з тим, що основна увага журналістів і активних громадян прикута зараз до Москви, до виборів мера, і регіональні вибори є в тіні цієї кампанії. Їм незаслужено, на мій погляд, не виявляється належної уваги», – каже Григорій Мельконьянц.

Нові телемайданчики опозиції

На федеральних телевізійних каналах московським і регіональним виборам майже не приділяють уваги. Але опозиційні кандидати використовували інші майданчики. Вибори мера російської столиці проходять цікаво хоча б тому, що тут є конкуренція, вважає телеоглядач газети «Московський комсомолець» Олександр Мельман. На його думку, нинішня кампанія виграє у порівнянні з попередніми.

Це набагато ближче до нормальних виборів. При всіх мінусах, про які ми знаємо
Олександр Мельман
«Вона відрізняється, звичайно ж присутністю пана Навального. Його немає на федеральних каналах, але він присутній на каналі « Дощ», на каналі «Рен», так чи інакше. Він брав участь у дебатах на каналі «Москва 24». Тобто, це реальний конкурент Сергія Собяніна. І це набагато ближче до нормальних виборів. При всіх мінусах, про які ми знаємо», – відзначає Олександр Мельман.

Серед мінусів московської передвиборної кампанії, на думку експертів, перш за все – нападки на опозиційного кандидата з боку влади. Відомого борця з корупцією звинувачували і у виготовленні нелегальної агітаційної продукції, йому приписували зарубіжний бізнес. А за три дні до виборів про Навального вирішив згадати і президент Володимир Путін. Він сказав: «Де цей пан не з'являється, там завжди він наслідить».

Як рахуватимуть?

Прихильники Навального в боргу не залишаються і кажуть, що не вірять владі й очікують порушень на виборах. Політолог Дмитро Орєшкін вважає, що головне питання – чи будуть чесно підраховані голоси виборців.

Ці вибори, звичайно, кривуваті, звичайно, вони дострокові, що вже дає перевагу одному учаснику, не дали працювати Михайлу Прохорову, що теж є спотворення уявлення про електоральну справедливість
Дмитро Орєшкін
«Що заздалегідь скаржитися на фальсифікат, якщо не проведені вибори? Так, ці вибори, звичайно, кривуваті, звичайно, вони дострокові, що вже дає перевагу одному учаснику, не дали працювати Михайлу Прохорову, що теж є спотворення уявлення про електоральну справедливість. Але ми ще подивимося. Навіть у цих умовах можна чесно рахувати, а можна і нечесно», – констатує політолог.

За останніми даними соціологічних опитувань, Сергій Собянін може набрати вже в першому турі близько 60 відсотків голосів. Олексія Навального готові підтримати близько 20 відсотків респондентів. Якщо у Москві в опозиційного кандидата небагато шансів, в іншому російському місті – Єкатеринбурзі, де теж обиратимуть у неділю мера, одним із фаворитів перегонів є опонент влади, відомий борець із наркозалежністю Євген Ройзман.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG