Доступність посилання

ТОП новини

Попов хоче, щоб студентські ради протистояли Євромайдану – мітингувальник


Київ – Будувати Європу в Україні, а не ходити на Майдан. Під таким гаслом у четвер за дві години до всеукраїнського студентського маршу в Києві голова КМДА Олександр Попов зібрав у себе профспілкових активістів столичних вишів. Студенти, що страйкують, кажуть: їх на зустріч не запрошували. Тим часом, колона студентів-страйкарів із різних українських міст, сформувавшись у парку Шевченка, пройшла маршем до майдану Незалежності, щоб приєднатися до Євромайдану. За словами учасників, їх було кілька десятків тисяч.

Про шкоду від пропущеного тижня занять говорив зі студентами у приміщенні Київської міськдержадміністрації її голова Олександр Попов. На зустріч запросили близько 120 активістів студентських профспілок і рад столиці.

Вам може здаватися, що влада проти інтеграції в Європу, але це не так, то медіа перекрутили, сказав студентам Попов.

Перемовини, які йшли з різними учасниками процесу: і з європейською стороною, і партнерами на Сході – частина з них були конфіденційні
Олександр Попов
«Просто ті перемовини, які йшли з різними учасниками процесу: і з європейською стороною, і з нашими партнерами на Сході – частина з них були дійсно конфіденційні. І прийшов час заявити, де ми є. Це неправильно, що уряд зробив це майже напередодні підписання угоди. Я думаю, що просто не було можливості, враховуючи процес переговорний, це зробити раніше», – пояснив він.

Запрошені активісти – за винятком двох, що взяли слово і виступили на підтримку Євромайдану – лояльно сприйняли виступ і позицію КМДА. Вони говорили про єдність слов’ян, про економічні негаразди, які, на їхню думку, спричинить асоціація з ЄС, а студент Київського університету будівництва і архітектури заявив, що йому за участь у студентських страйках пропонували гроші.

Попов розповів студентам про «конфіденційні» переговори Януковича з ЄС і «східним партнером»
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

З одного боку, ми підтримуємо наших колег, але з іншого боку – перш за все, повинен бути навчальний процес
Артем Нікіфоров
Щодо проплаченості мітингів не погодився голова Студентської ради Києва Артем Нікіфоров, однак він зазначив: «З одного боку, ми підтримуємо наших колег, але з іншого боку – перш за все, повинен бути навчальний процес. Я не бачу підстав вважати, що якщо я сьогодні пропускаю пари, я стаю ближчим до Європи».

Студентів із Майдану не запрошували до КМДА

Не всі присутні, проте, поділяли позицію більшості. Артем Койков із Міжгалузевої академії управління, присутній на зустрічі, у коментарі Радіо Свобода зауважив, що сам на Євромайдані – із неділі.

Кожен громадянин, який себе поважає, має бути там. А тут сидять і говорять, «сотрясают воздух»
Артем Койков
«Спочатку прийшло дуже мало людей, спочатку прийшло 1-3 тисячі людей. Тепер там стоїть 50-70 тисяч. Тому я вважаю, кожен громадянин, який себе поважає, має бути там. А тут сидять і говорять, «сотрясают воздух», – говорить хлопець.

Він хоче їх не те, що підкупити, але щось їм пообіцяти, щоб вони протистояли студентському страйку
Пилип Бражко
Тим часом, учасники студентських страйкових комітетів заявили Радіо Свобода, що про зустріч із головою КМДА протестувальникам влада не повідомляла. Зокрема, представник Києво-Могилянської академії Пилип Бражко припускає: «Я думаю, він запрошує їх, щоб сказати, що їм буде за те, якщо вони вирішать вийти, і хоче їх не те, що підкупити, але щось їм пообіцяти, щоб вони протистояли студентському страйку».

«Хто не скаче, той – Вітьок!»

Мітингувальники у четвер зібралися у парку Шевченка. Грілись, стрибаючи під кричалку: «Хто не скаче, той Вітьок». Цю кричалку їм «привіз» зі Львова історик Ярослав Грицак, який виступив перед страйкарями перед початком ходи. А співачка Руслана закликала не реагувати на провокації, щоб запобігти заворушенням: у середу ввечері надійшла інформація, що на п’ятницю шукають людей, які влаштовували б на Євромайдані бійки.

«Хто не скаче – той вітьок!»
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00

Студентська хода розпочалася біля Червоного корпусу. Скандуючи «Україна – це Європа», мітингувальники пройшли до майдану Незалежності і приєдналися до Євромайдану. Хоча люди ішли досить щільно, колона розтяглася від парку Шевченка до Бессарабської площі. Серед страйкарів було видно плакати із символікою вишів із різних регіонів.
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG