Доступність посилання

ТОП новини

Більшість населення окупованих територій «з головою наїлася «ДНР» і «ЛНР» – Веселовський


Андрій Веселовський

Придністровський сценарій замороженого конфлікту може спрацювати на Донбасі, але Україна спроможна цьому запобігти, заявив в ефірі Радіо Свобода сказав посол з особливих доручень МЗС України Андрій Веселовський.

За його словами, всі виправдання нерозв’язання придністровського конфлікту спираються на те, що місцеве населення проти цього. На думку дипломата, в свою чергу Москва робить усе можливе, щоб населення неможливо було переконати, «з ним просто ріжуть контакти».

У конфлікті ж на Донбасі Україна ще має шанс, адже більшість населення окупованих територій «з головою наїлися «ДНР» і «ЛНР», каже Веселовський. За його словами, нині стоїть питання, чи спроможні ці люди організувати хоча б громадський спротив.

«Це питання зараз залежить від української влади вільних частин цих областей трансформувати наші ідеї туди, всередину. Якщо це буде так, то у нас з’являється шанс. Вже були випадки в кількох села, в кількох місцевостях цих областей, коли місцеві люди казали: «ідіть геть, ви чужі, ви не звідси, ви не можете керувати нами. На це потрібно звернути особливу увагу», – каже Андрій Веселовський.

У Мілані близько 14:00 за Києвом розпочалася друга зустріч у широкому форматі щодо ситуації в Україні, повідомив президент України Петро Порошенко.

Вранці в італійській столиці відбулася зустріч у широкому форматі щодо ситуації в Україні за участю президента України Петра Порошенка, президента Росії Володимира Путіна і європейських лідерів.

Попри те, що італійський прем’єр Маттео Ренці заявив, що відчує «позитивний настрій» щодо врегулювання кризи в Україні, очевидного прогресу на переговорах сторонам досягти не вдалося.

XS
SM
MD
LG