Доступність посилання

ТОП новини

Прес-конференцію за підсумками газових переговорів у Брюсселі скасували


Прес-конференцію за підсумками тристоронніх газових переговорів у форматі Україна-Росія-ЄС, заплановану на вечір середи, скасували. Про це журналістам повідомили представники Єврокомісії.

За їхньою інформацією, переговори можуть тривати до пізньої ночі.

Результати зустрічі обіцяють оголосити у четвер вранці.

Як заявив єврокомісар з енергетики Ґюнтер Еттінґер, під час тристоронніх газових переговорів у форматі Україна-Росія-ЄС, які наразі тривають у Брюсселі, потрібно вирішити три питання.

За його словами, йдеться, по-перше, про прийнятну ціну газу чи формулу ціноутворення. По-друге, зазначає єврокомісар, треба вирішити, як Україна платитиме за нові поставки. «Останнє питання – це яка структура протоколів чи угод є найбільш прийнятною для обох сторін», – зазначив Ґюнтер Еттінґер.

21 жовтня у Брюсселі відбулися тристоронні газові переговори, на яких були присутні міністр енергетики Росії Олександр Новак, його український колега Юрій Продан, а також єврокомісар з енергетики Ґюнтер Еттінґер.

Продан повідомив, що під час цих переговорів не було досягнуто домовленостей щодо юридичного оформлення проміжної угоди.

Олександр Новак каже, що ціна газу для України становитиме 385 доларів за тисячу кубів, що, за його словами, на 100 доларів менше, ніж Москва вимагала тиждень тому.

29 жовтня у Брюсселі проходить черговий раунд переговорів щодо відновлення постачання Україні російського газу.

XS
SM
MD
LG