Доступність посилання

ТОП новини

Україна досягла успіху в подоланні корупції в енергетичному секторі – Яценюк


Арсеній Яценюк

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляє, що Україна досягла успіху в подоланні корупції в енергетичному секторі.

«У нас немає більше компаній-посередників, немає більше мільярдів доларів, які витікали в кишені українських олігархів», – заявив Яценюк сьогодні на прес-конференції в Берліні за підсумками зустрічі з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель.​

Крім того, глава уряду зауважив, що Україна прийняла низку рішень щодо реформи енергетичного сектору, зокрема ухвалено закон, за яким західні компанії мають право інвестувати в українську газотранспортну систему і купувати до 49% акцій ГТС.

«Україна в цьому році довела, що вона здатна гарантовано постачати природній газ до країн-членів ЄС. Задля як додаткових гарантій безпеки постачання, так і формування нового енергетичного ринку в Європейському Союзі, ми хотіли б, щоб наші західні партнери, в першу чергу Німеччина, взяли участь в інвестуванні в модернізацію і спільну експлуатацію найбільшої газотранспортної системи Європи – української ГТС», – наголосив Яценюк.

За даними компанії «Укртрансгаз», у 2014 році Україна скоротила імпорт російського газу порівняно з 2013 роком на 44% – до 14,5 мільярда кубометрів.

Водночас у 2014 році Україна збільшила імпорт природного газу з ЄС порівняно з 2013 роком більш ніж удвічі. Збільшення обсягів імпорту природного газу з Європи відбулося за рахунок відкриття словацького маршруту поставок.

Україна, крім «Газпрому», має три альтернативних маршрути поставок «блакитного палива»: польський, угорський та словацький.

XS
SM
MD
LG