Доступність посилання

ТОП новини

Якщо Європа об’єднається, Кремль впаде – ветеран війни у Грузії


Акція грузинів на підтримку України, квітень 2014 року (©Shutterstock)

Львів’янин-громадянин Грузії прагне захищати Україну від агресії Росії

Львів – Цього тижня в Україні розпочинається наступна хвиля мобілізації. Однак ще до її початку чимало чоловіків залишили державу, щоб уникнути призову, констатують фахівці. А інші чоловіки, навпаки, просяться воювати. Нодар Каралашвілі, громадянин Грузії, який проживає у Львові. Чоловік звернувся до президента з проханням прискорити надання йому українського громадянства, щоб він міг захищати цю державу.

Майже щодня 39-річний Нодар Каралашвілі приходить з маленьким сином допомагати у волонтерський центр. Він навчив волонтерів правильно плести захисну сітку. У чоловіка майже двадцятирічний військовий досвід. Адже брав участь у громадянській війні у Грузії у 1991-1993 роках, у військовому конфлікті у місті Галі, що на території Абхазії, доводилось і у пізніші роки брати до рук зброю, щоб відстоювати незалежність Батьківщини.

Дружина Нораба – українка зі Львова, тут родина виховує сина. Чоловік подав заяву у військкомат, щоб його мобілізували. Але у відповідь почув, що спершу має отримати громадянство України.

Я хочу, щоб мої діти були патріотами у тій країні, де вони живуть. У мене є «синдром війни», тобто готовність до неї. Я люблю мир, а миру без готовності до війни не буває

«Я своє відвоював у своїй країні. Я патріот і хочу, щоб мої діти були патріотами у тій країні, де вони живуть. У мене є «синдром війни», тобто готовність до неї. Я люблю мир, а миру без готовності до війни не буває. В Україні, де я зараз живу, вбивали останні двадцять три роки дух патріотизму. Тут зараз є проблема – війна. Ніколи б її не було, ніхто б не наважився на неї, якби в країні була готовність до війни», – говорить співрозмовник.

Нораб очікує на громадянство

Нодар Каралашвілі з дружиною
Нодар Каралашвілі з дружиною

Нораб на початку грудня подав документи на отримання українського громадянства, щоб мобілізуватись в українську армію. Нещодавно в адміністрації президента повідомили, що справа перебуває на розгляді державної міграційної служби.

Волонтери зі Львова, зі свого боку, звернулись до президента з проханням пришвидшити надання українського громадянства Норабу Каралашвілі. Писав такі листи і він.

Я тут живу і хочу бути українцем, хоча я грузин. Держава хоче силою завоювати іншу, ми маємо захистити свою землю, свою Батьківщину

«Я тут живу і хочу бути українцем, хоча я грузин. Держава хоче силою завоювати іншу, ми маємо захистити свою землю, свою Батьківщину. Для прикладу, я приїду у Москву і скажу, що Кремль це мій будинок. Кому це сподобається? Але якби у мене була сила... Якщо вся Європа об’єднається, всі люди постануть, то і Кремль впаде».

Перш аніж відправитись на передову, каже Нораб, важливо пройти навчання разом зі своїми бойовими друзями, щоб побачити очі кожного і пізнати краще. Бо на війні, твій товариш, захищає тебе, а ти його. Війну в Україні він вважає закономірною, говорить, що держава повинна пройти таку важку долю, тяжке випробування.

Українцям слід проснутись, поки не пізно, бо коли танки підуть далі, це вже буде пізно. Ми у Грузії у 2008 це проходили

«Треба любити один одного і свою землю. А в Україні це в останні роки пропадало і забулось. Тих людей, які воюють сьогодні на Сході, дуже мало на 44 мільйонну країну. Українцям слід проснутись, поки не пізно, бо коли танки підуть далі, це вже буде пізно. Ми у Грузії у 2008 це проходили».

За його словами, від російської пропаганди відмежуватись дуже складно. Бо це поведінка країни-завойовника, але переконаний, що лише об’єднавшись з усіма народами, які знають і на собі десятиліттями відчували радянські репресії і брехню, можна домогтись миру.

  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG