Доступність посилання

ТОП новини

Якщо Росія в Україну зайде, то звідси вона дуже важко виходитиме – політолог


©Shutterstock

Як вплине зрив чергового раунду переговорів у Мінську на подальші події на Донбасі?

Київ – Зрив чергового раунду переговорів у Мінську показує, що Володимир Путін відкидає зараз не лише мирне врегулювання на Сході України, а й навіть «замороження» конфлікту. Таку думку висловила в інтерв’ю Радіо Свобода політичний експерт Олеся Яхно. На її погляд, президентові Росії вигідне періодичне загострення становища, щоб продовжувати дестабілізацію не лише на Донбасі, а й по всій Україні. Але час працює зрештою не на Путіна, а на Україну, зазначила політолог.

– Путіну вигідно сприймати ці «ДНР» і «ЛНР» надалі для не просто «замороженого» конфлікту, а для конфлікту, який постійно жеврітиме. Ми спостерігатимемо то тимчасове перемир’я на тиждень, то знову ескалацію ситуації. То знову перемир’я, то знову ескалацію. Щоб виснажувати Україну. В принципі, лише нагнітати цю дестабілізацію. Оскільки я відстежую в тому числі й російський простір, щоб розуміти російську пропаганду, і ми вже зараз бачимо, що там запускається тема можливих ризиків атомних електростанціях в Україні, по всій її території зростає дестабілізація. Ми бачимо всі ці вибухи, терористичні акти…І вже йде тема у російській пропаганді можливого введення в Україну «миротворчого» контингенту. Щоб осісти тут, в Україні, надовго.

– «Миротворчий контингент» у складі лише російських «миротворців»?

Олеся Яхно
Олеся Яхно

– Не суто російських…Росія, як частина цього контингенту. Ми всі прекрасно знаємо: якщо Росія сюди зайде, то звідси вона дуже важко виходитиме. Начебто як «миротворчий контингент». А загалом ми бачимо, що на сьогодні все-таки варіант цього повномасштабного вторгнення Росії не є основним. Незважаючи на активізацію подій на сході.

– Ватажок проросійських сепаратистів із угруповання «ЛНР» Ігор Плотницький вже не говорить про «Новоросію», що «ми маємо бути з Росією» тощо…Він вимагає від влади України взяти «ДНР» та «ЛНР» на утримання і саме це головна вимога, після якої бойовики будуть згодні на мирні переговори… Невже Путін тактично досягає своєї мети в Україні і без прямого воєнного масштабного вторгнення? За такою логікою, воно йому і не потрібне – вже є два постійних джерела дестабілізації в Україні, тільки утримання яких варто навісити на Київ.

– Тактично Росія перемагає, бо вона набагато міцніша. Маю на увазі – у військовому плані, економічному. Адже це країна ресурсна. Стратегічно Росія програє. Ми повинні розуміти, що час на боці України. Навіть, якщо Україна є слабшою ресурсами. Економічні санкції (хто б що не говорив) усе-таки діють. І громадяни Росії відчувають зараз економічну кризу, яка там є. Це незадоволення зростатиме впродовж найближчих місяців. Коли стане зрозуміло, наскільки економічна ситуація в Росії є зараз важливою, тоді, можливо, Росія піде на якісь поступки.

  • Зображення 16x9

    Олександр Лащенко

    На Радіо Свобода – з березня 2005 року. До того працював три роки на Громадському радіо. Народився 1969 року в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG