Басманний суд Москви сьогодні, 4 березня, розгляне скаргу депутата Верховної Ради України Надії Савченко на відмову слідчого відпустити її на сесію Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ).
На думку захисту, статус делегата ПАРЄ надає обвинуваченій дипломатичний імунітет і дає їй право вирушити на засідання. Адвокати стверджують, що жодна держава-член Ради Європи не має права цьому перешкодити.
Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Анн Брассер 3 березня закликала російську владу звільнити українську льотчицю, народного депутата і делегата ПАРЄ Надію Савченко з метою збереження їй життя.
Сьогодні минає 82-й день голодування Савченко на знак протесту проти незаконного її увʼязнення на території Росії. Адвокати Савченко оприлюднили її лист, в якому льотчиця подякувала людям за підтримку.
У Росії Надію Савченко звинувачують у причетності до загибелі російських журналістів на Донбасі. У червні сепаратисти захопили її в полон, перевезли через кордон і передали російським силовикам. Після цього Савченко взяли під варту в Росії. За даними захисту, вона не могла бути причетною до загибелі журналістів, оскільки потрапила в полон до їхньої смерті. Савченко всі звинувачення відкидає.
Наприкінці січня слідчі повідомили Савченко про відкриття проти неї нової кримінальної справи – про незаконний перетин кордону.