Доступність посилання

ТОП новини

«Опозиційний блок» скаржиться на утиски надто часто: бо потерпає чи рекламується?


Сергій Льовочкін (праворуч) та Юрій Бойко. Архівне фото

Сергій Льовочкін написав в американський тижневик про перешкоджання реєстрації на виборах «Опозиційного блоку»

Лідер партії «Опозиційний блок» і колишній голова Адміністрації президента Віктора Януковича Сергій Льовочкін у статті для американського Newsweek поскаржився, що влада не допускає його партію до місцевих виборів у двох східних містах – Харкові й Дніпропетровську. Колонка із назвою «Виборцям на сході потрібно дати вибір» описує, як в «Опозиційного блоку» забирають «електоральну базу» й критикує рішення влади не проводити вибори у прифронтових районах Донецької й Луганської областей.

ЗАВАНТАЖИТИ

«Виконуючи накази з Києва, посадові особи там відмовляються реєструвати «Опозиційний блок» на місцевих виборах», – зазначає Льовочкін, нарікаючи, що у минулі роки «кожен другий харків’янин віддавав свій голос за наших кандидатів». «Це, – каже він, – як заборонити республіканцям балотуватись на виборах в Айові – це тільки один штат, але для деяких ваших політиків це може мати велике значення».

Перешкоджають у висуненні кандидатів «Опозиційному блоку» і в Дніпропетровську, твердить у статті Льовочкін.

Радіо Свобода надіслало запит до «Опозиційного блоку» з проханням надати перелік ОВК, що відмовили в реєстрації кандидатам, але відповідь наразі ми не отримали.

Прес-служба Льовочкіна на прохання Радіо Свобода навести приклади відмов у реєстрації в цьому місті надіслала посилання на заяви зі звинуваченнями місцевої влади у намірах зняти «Опозиційний блок» з виборів та з обуренням щодо реєстрації двійника Вілкула і відео під назвою «батальйон «Айдар» погрожує Вілкулу». Натомість, про зняття чи нереєстрацію кандидатів від «Опозиційного блоку» у Дніпропетровську жодної інформації немає.

Випадок, коли «Опозиційний блок» справді не зможе взяти участь у виборах, пов’язаний не з Харковом, а з Харківською областю. Там обласний осередок цієї партії реєструють так довго, що взяти участь у виборах він уже непевне не встигне: причиною стала задовга процедура ліквідації партії-попередниці «Закон і порядок», що в «Опозиційному блоці» називають навмисним затягуванням.

«Там взагалі не допустили до виборів, це безпрецедентна ситуація. Суд ми виграли, але це рішення не виконується», – каже депутат від Опозиційного блоку Юрій Павленко.

Опозиційний блок – серед тих, хто найбільше скаржиться на провокації

У Комітеті виборців України не мають інформації про скарги «Опозиційного блоку» щодо відмов у реєстрації в Дніпропетровську і місті Харкові. Але, як відзначив у коментарі Радіо Свобода голова КВУ Олексій Кошель, дві третини усіх заяв про провокації у передвиборчий період роблять дві партії – «Опозиційний блок» і «Відродження».

Тут може бути величезна піар-складова: партія формує образ жертви, який дуже привабливий серед виборців
Олексій Кошель

«Ми розглядаємо, що може працювати механізм. Тут може бути величезна піар-складова: партія формує образ жертви, який дуже привабливий серед виборців», – каже Кошель.

На його переконання, від нереєстрації «Опозиційного блоку» на Харківщині партія, навпаки, виграла, отримавши потужну інформаційну кампанію на всеукраїнському рівні.

«В ситуації, що склалась у Харківській області, ми бачили значно більшу активність інформаційних штабів та піар-штабів «Опозиційного блоку», ніж роботу їхньої юридичної служби», – пояснює Олексій Кошель.

Готові балотуватись в окупації, якщо буде успіх Мінська

У статті, опублікованій в Newsweek, Льовочкін пише, що на минулих парламентських виборах його політсила могла б взяти вищу планку, «якби виборцям у «самопроголошених автономних утвореннях» дозволили голосувати і якби люди не було залякані у день виборів».

Поміж скарг на позбавлення прав опозиції і закликів дозволити вибори у прифронтових регіонах Донбасу, в його статті знаходить своє місце слово «децентралізація» – Льовочкін пише, що вона «є частковим виходом для країни, але сьогодні Київ має повний політичний контроль».

Моя політична сила готова взяти участь у майбутніх виборах, навіть на тих територіях, які перебувають під контролем сепаратистів
Сергій Льовочкін

«Ми сподіваємось на успіх мінського мирного процесу, і моя політична сила готова взяти участь у майбутніх виборах, навіть на тих територіях, які перебувають під контролем сепаратистів», – пише він.

Олексій Гарань
Олексій Гарань

На думку директора Школи політичної аналітики Києво-Могилянської академії Олексія Гараня, прямо «Опозиційний блок» в жодному разі не закликатиме визнавати «вибори», оголошені бойовиками на окупованих територіях. Однак цю фразу слід сприймати як сигнал, що у разі, якщо там дійде до проведення виборів за українськими законами і за мінськими угодами, ця політсила готова на них виступити.

Ми розуміємо, що таке «Опозиційний блок»: це означає повернення до місцевої влади тих сил, які власне і довели Донбас до кризи
Олексій Гарань

«Наслідки цього є суперечливими, – вважає Гарань. – Ми говоримо гіпотетично – якщо такі вибори будуть відбуватися, «Опозиційний блок» буде конкурувати з тими новими силами, які насправді представляють бойовиків. І буде забирати у них голоси (все-такий «Опозиційний блок» виходить з того, що це територія України, і він зацікавлений, щоб Україна збереглась у нинішніх територіальних кордонах). Але мінус, очевидно, – ми розуміємо, що таке «Опозиційний блок»: це означає повернення до місцевої влади тих сил, які власне і довели Донбас до цієї кризи».

Під час голосування у парламенті за зміни до Конституції щодо особливого порядку самоврядування в частині Донбасу «Опозиційний блок» був серед тих, хто віддав свої голоси за цей закон. Нав’язуванням же Заходу тези про «надмірний контроль» з боку Києва Льовочкін підтримує циркуляцію в західних політичних колах альтернативних ідей щодо виборів на Донбасі на зразок «плану Мореля», додає Гарань.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG