Доступність посилання

ТОП новини

Радіо Свобода Daily: «здатися або вмерти» ‒ в Алеппо зірвано перемир’я


«Зірване перемир’я». Сирія і її союзники Росія та Іран, можливо, скоїли воєнні злочини в Алеппо, заявили в ООН. «Ви берете цивільне населення у зашморг. Вам має бути соромно, а замість цього, так виглядає, вам це навпаки додає сміливості. Невже ви справді не відчуваєте сором?» – запитувала під час свого емоційного виступу посол США в ООН Саманта Пауер (відео). Цей коментар з’явився на тлі повідомлень про великі втрати серед цивільного населення, а також звернення сирійського генерала до повстанців у місті «здатися або вмерти». «Путін робить в Алеппо те, що міг зробити у Києві чи Львові», – пояснив Радіо Свобода ситуацію з української перспективи провідний науковий співробітник НАН України Юрій Костюченко, який до останнього часу підтримував зв’язок із активістами гуманітарних місій із Алеппо.

«Скіфське золото» повертається в Україну. Суд у Нідерландах вирішив повернути Україні колекцію «скіфського золота», що з лютого 2014 року експонувалась в археологічному музеї Алларда Пірсона в Амстердамі. В ухваленні рішення суд керувався тим, що Крим не є країною і не може заявляти про «своє право» на об'єкти мистецтва. В окупованому Криму вже заявили, що подадуть апеляцію. «Можна окупувати територію, оголосити людей, які проживають там, власними громадянами, але абсолютно неможливо довести, що ці дії впливають на право і на приватну власність. З цією прикрою обставиною після 1917 року не раз стикалися більшовики. А тепер із нею доведеться зіткнутися і їхнім сучасним спадкоємцям ‒ Путіну, Шойгу, Аксьонову й іншим стерв'ятникам», – коментує подію політичний оглядач Віталій Портников у публікації «Чуже золото, чужий Крим». Експонати кримських музеїв повернуться в Україну орієнтовно наприкінці наступного року.

Стрілянина на КПВВ «Майорськ». Одна людина загинула і одна поранена в результаті обстрілу контрольного посту «Майорське» у Донецькій області, пишуть «Донбас.Реалії». Це сталося вранці, коли на нульовому рубежі українських силовиків зібралася черга з пішоходів на автобус у сторону Бахмута. Хто стріляв у цивільних, з'ясовують слідчі.

Якщо ви ще не підписані на Радіо Свобода Daily, то зараз саме час це зробити – і читати далі.

Мовний закон у закритому режимі. Конституційний суд перейшов до закритої частини слухань про «мовний закон Колесніченка-Ківалова». Наразі суд вже заслухав суддю-доповідача, пояснення депутатів та представників, залучених до участі у розгляді справи як спеціалісти. Один з цих виступів журналіста, громадського діяча та перекладача Тараса Марусика Радіо Свобода опублікувало під назвою «Як готували «закон Ківалова-Колесніченка», спрямований на демонтаж української держави». Своїми оцінками цього закону в інтерв'ю Радіо Свобода поділилася також письменниця Лариса Ніцой.

Перший раз у 12-й клас. Кабмін схвалив концепцію нової української школи з 12-річним навчанням. «Ми маємо перейти від школи знань до школи компетентностей. Цю зміну гарно ілюструє метафора: можна читати на швидкість, а можна читати з розумінням. Школа компетентностей – це читання з розумінням», – пояснила необхідність нововведення міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Будьте компетентні у принципових питаннях!

Ваше Радіо Свобода Daily

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG