Доступність посилання

ТОП новини

США: лідер республіканців у Сенаті проти створення комітету для розслідування кібератак


Мітч Макконнелл

У США високопоставлений сенатор-республіканець Мітч Макконелл виступає проти створення спеціального конгресового комітету для розслідування підозр щодо вчинення російських кібератак під час президентської кампанії у США. Про це він заявив по телебаченню у своєму рідному штаті Кентуккі.

«Це серйозне питання, але воно не потребує створення комітету. Ми уже маємо комітет, який робить це», – заявив Макконелл 19 грудня.

Як лідер республіканської більшості, Мітч Макконел має широкі повноваження щодо контролю порядку денного Сенату.

Наразі точно невідомо скільки саме сенаторів-республіканців підтримують пропозицію Макконелла.

Раніше сенатор-республіканець від Арізони Джон Маккейн заявляв, що мати три окремих комітети у Сенаті, які проводять розслідування, неефективно, оскільки вони дублюють роботу. (Наступного місяця комітети збройних сил, міжнародних відносин та розвідки мають почати окремі розслідування). Джон Маккейн запропонував сформувати об’єднаний комітет з числа законодавців щодо розслідування можливого втручання хакерів Росії у виборчу кампанію в США.

Сенатори-демократи від штатів Нью-Йорк та Род-Айленд Чак Шумер і Джек Рід, а також сенатор-республіканець з Південної Кароліни Ліндсі Ґрем також вважають, що кібератаки має розслідувати єдина комісія.

Посадові особи американської розвідки раніше заявили, що російські хакери проникли в сервери Демократичної партії і здійснили втручання в електронну пошту. Пізніше в американських ЗМІ з’явилась інформація, що й сервери республіканців зазнали втручання.

Минулого тижня видання The Washington Post повідомило, що ФБР поділяє висновки ЦРУ, що хакерські атаки з боку Росії під час президентської кампанії у США були спрямовані на підтримку Дональда Трампа, а не на дискредитацію самого виборчого процесу.

Президент США Барак Обама також днями оголосив перевірку кампанії кібератак, але сказав, що це стосується не лише Росії чи виборів. Кремль заяви про причетність до хакерських атак під час виборчої кампанії у США відкидає.

XS
SM
MD
LG