Доступність посилання

ТОП новини

Радіо Свобода Daily: перед вбивством Вороненкова Паршов їздив у Донецьк


Експерт піднімає пістолет на місці вбивства колишнього депутата Держдуми Росії Дениса Вороненкова. Київ, 23 березня 2017 року
Експерт піднімає пістолет на місці вбивства колишнього депутата Держдуми Росії Дениса Вороненкова. Київ, 23 березня 2017 року

Доброго ранку!

Вбивця Вороненкова був в окупованому Донецьку

Убивця екс-депутата Держдуми Росії Дениса Вороненкова Павло Паршов незадовго до вбивства побував в окупованому Донецьку – про це заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко в інтерв'ю німецькому виданню Bild. «Шостого березня вбивця перебував на тимчасово окупованій території, в місті Донецьку. Це дало президенту і мені підстави підозрювати, що за цим стоїть Росія… Я не кажу, що кілер був російським агентом. Але він міг бути ним протягом кількох років служби у Національній гвардії. Коли ми заарештуємо спільників, знатимемо більше», – сказав генпрокурор.

«Великоднє» перемир’я

Узгоджене сторонами конфлікту на Донбасі з півночі 1 квітня припинення вогню спрацювало не повністю, кажуть у штабі української воєнної операції. «Власне, нічого іншого і чекати не доводилося. Росія не зацікавлена в перемир’я на Донбасі, – коментує цю інформацію у своїй публікації політичний оглядач Віталій Портников. «Тоді що ж робити? Домагатися ослаблення Росії. Коли в Москві будуть зайняті внутрішніми проблемами, про експансію доведеться забути», – вважає він.

«Прогулянки опозиції» в Росії

А в Росії у Москві та Санкт-Петербурзі тим часом затримали учасників «прогулянок опозиції», поліцейські застосовували до активістів силу. За проведення одиночного пікету силовики затримали і відомого опозиційного активіста Ільдара Дадіна. Російські опозиційні рухи заявили про свою непричетність до цієї акції. А колишній глава ЮКОСа і засновник руху «Відкрита Росія» Михайло Ходорковський назвав акцію на Манежній площі «провокацією» з боку влади.

(Не)шокуючі цифри (без)коштовної медицини

Близько 50% хворих українців не звертаються до лікаря, а шукають порад в інтернеті. Також кожен другий пацієнт в Україні відмовляється від лікування або відкладає його через нестачу коштів – йдеться в дослідженні, яке провели в благодійному фонді «Пацієнти України». В Міністерстві охорони здоров’я запропонували план, за яким ситуація начебто має змінитися. Чи отримає він схвалення у парламенті? Про це читайте тут.

Ні абортам в Україні?

Заборонити жінці вирішувати, що робити із власною вагітністю, заради «права чоловіка на батьківство» та покращення демографічної ситуації пропонують у Верховній Раді. Цього тижня вкотре зареєстрували законопроект щодо заборони абортів, які зараз в Україні дозволені за рішенням жінки до 12-го тижня її вагітності. Громадські активісти вважають цю ініціативу способом відвернути увагу від нагальних проблем і ставлять інше запитання: що Україна робитиме з дітьми, які з’являться після такого «покращення». Детальніше у матеріалі проекту «Право на дію».

На завершення чотири яскраві події вихідних.

Гуморина та вшанування пам’яті загиблих

Після кількарічної перерви в Одесі проходить традиційна Гуморина. Старт для неї дала карнавальна хода. Головною вулицею міста – Дерибасівською – пройшла та проїхала різноманітна публіка: паяци та байкери, ходулісти та кіногерої, пірати та люди в рудих перуках. Водночас одеські активісти вирішили провести «Мовчазний мітинг пам’яті загиблих героїв», щоб пом’янути бійців, полеглих на Донбасі у війні з Росією.

В Одесі відбувається Гуморина (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

На рік в антарктичну експедицію

З аеропорту «Бориспіль» вирушила 22-га антарктична експедиція на станцію «Академік Вернадський». 12 українських вчених-дослідників, серед яких геологи, геофізики, біологи, медики та інженери вирушили в експедицію до Антарктики, вони замінять попередню команду, яка провела там цілий рік. Кожен учасник експедиції залишає в Україні сім’ю, дехто навіть маленьких дітей. Радіо Свобода поцікавилося, яких змін в Україні очікують дослідники після повернення?

12 українських вчених вирушили на рік в антарктичну експедицію (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:21 0:00

«Французька весна»

14-й рік поспіль, «Французька весна» розпочалася великим вуличним дійством у столиці. Цього разу це повітряно-акробатична вистава «Галілео». З приходом сутінок у небі захиталася велика сфера, її рух розпочали повітряні акробати, що виконували неймовірні трюки, нехтуючи законами ваги та тяжіння. Ось фотогалерея того, як це виглядало.

«Спортивні оскари»

У спортивному комплексі НСК «Олімпійський» відбулася XI Всеукраїнська урочиста церемонія нагородження «Герої спортивного року-2016». Національний «Спортивний Оскар» покликаний визначити та нагородити найкращих атлетів та їхніх тренерів. Спортсменами року стали Олег Верняєв та Ольга Харлан.

У Києві вручили «спортивні оскари» найкращим спортсменам 2016 року (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:22 0:00

Насичуйтесь враженнями і надихайтесь на нові звершення!

Ваше Радіо Свобода Daily

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG