Доступність посилання

ТОП новини

«Євробачення-2017»: влада Росії підступно використовує Юлію Самойлову


Політична карикатура Євгенії Олійник
Політична карикатура Євгенії Олійник

(Рубрика «Точка зору»)

Нещодавно Європейський мовний союз (EBU) закликав Україну переглянути своє рішення щодо заборони виступати на «Євробаченні-2017» в Києві представниці Росії Юлії Самойловій. Ба більше, начебто голова EBU Інгрід Делтенре навіть погрожувала санкціями вітчизняному суспільному мовнику.

Це не дивно, бо Росія вкотре вирішила зіграти на слабостях Заходу. Проте в EBU мали би звернути увагу на те, що проблема зовсім не в офіційному Києві, а в Росії. І справа не лише в окупації Криму, а в тому, що агресор відверто використовує співачку з інвалідністю у своїх політичних ігрищах.

Висунення Самойлової Росією передовсім мали би засудити самі росіяни. Це дуже мерзенно, коли в Російській Федерації повсякчас знущаються з таких людей, створюють їм максимальні перешкоди, аби сиділи вдома і не «дратували» звичайного російського обивателя. Коли керівництво держави навмисне підставляє паралімпійців, стимулюючи вживання допінгу, сподіваючись, що минеться і Кремль зможе повихвалятися нечесно здобутими перемогами. А після цього російська влада вдає Д’Артаньяна й відправляє учасницю з інвалідністю, начебто представляти країну на «Євробаченні».

Начебто представляти тому, що в Кремлі чудово усвідомлювали: Самойлова порушила українське законодавство і не зможе виступити в Києві. Її обрали не для того, аби вона переможно заспівала в столиці України, а навмисне, аби співачку не допустили до участі й з цього можна було зробити скандал. Юлію використали в своїх цілях, тому вибір Самойлової для того, аби вона не змогла заспівати – і є найбільшою неповагою до неї та інших людей з інвалідністю. Тому вона сама мала би ухвалити рішення відмовитися від участі в «Євробаченні» від імені держави, котра маніпулює її інвалідністю.

Київ міг би зіграти брудно, але Україна не Росія

В EBU вважають, що заборона в’їзду Самойловій на територію України «суперечить і духові конкурсу, і поняттю всеохопності, що лежить у серцевині його цінностей». А анексія чужої території і сіяння ворожнечі, котрі фактично своєю поїздкою в окупований Крим підтримала Самойлова – це входить в цінності конкурсу?

Офіційний Київ міг би зіграти брудно, за московськими правилами, й запропонувати Самойловій перепросити за виступ в Криму й заявити, що вважає півострів українським, і лише після цього дозволити виступити. Проте тим Україна й відрізняється від Росії, що не маніпулює такими речами.

Юлію Самойлову по-людськи шкода і хочеться побажати їй успіху. Проте не в боротьбі за перемогу на «Євробаченні», а в боротьбі із путінським режимом, котрий підло та цинічно її використав, начебто подарувавши надію, а насправді облудно поглузувавши. Люди з інвалідністю цікавлять Кремль лише як інструмент у своїх ігрищах. В цьому чи не найкраще проявляється весь «гуманізм» російської влади.

Назарій Заноз – політичний оглядач, публіцист

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

​(Офіційне відео пісні Time гурту О.Тorvald, який представлятиме Україну на «Євробаченні-2017»)

Наглядова рада «UA: Перший» закликала організаторів «Євробачення» поважати суверенітет України​

«Євробачення-2017» і Самойлова. Це гидкий цинізм пропаганди Кремля – Кузьменко

Вимагати від України порушувати власне законодавство на догоду Росії є неприйнятним – Кириленко про «Євробачення»

Росія не дозволила виступити на «Євробаченні-2009» грузинам, але обурюється рішенням України – Приходько​

«Ми – не маріонетки шоу-бізнесу»: O.Torvald проти стереотипів «Євробачення»

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG