Доступність посилання

ТОП новини
15 Листопад 2018, Київ 01:31

Добродомов: нинішній парламент поставив рекорд у знятті недоторканності. Де кримінальні справи?


Ілюстраційне фото. Депутати під час сесії, грудень 2016 року

Нинішній український парламент поставив рекорд у кількості позбавлених недоторканності депутатів, втім, жодне кримінальне провадження не доведене до кінця. Так в ефірі Радіо Свобода народний депутат Дмитро Добродомов (позафракційний) прокоментував подання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про зняття депутатської недоторканності та притягнення до відповідальності трьох парламентарів – Борислава Розенблата («Блок Петра Порошенка»), Максима Полякова («Народний фронт») та Олеся Довгого («Воля народу»). Водночас колишній депутат, а нині громадський діяч Микола Томенко радить народним депутатам запросити представників Генпрокуратури та НАБУ для звіту щодо долі уже позбавлених імунітету колег. Експерти наголошують: депутатську недоторканність треба скасувати, бо вона давно стала предметом політичної корупції.

– Чи будуть розглянуті подання на Борислава Розенблата і Максима Полякова, а також Олеся Довгого до того часу, як у липні депутати закриють сесію та й підуть на канікули? Цього тижня, а також 10–14 липня Верховна Рада працює у режимі пленарних засідань. Після цього у липні завершується шоста сесія Верховної Ради.

Ймовірність того, що подання внесуть до літніх канікул, надзвичайно маленька
Дмитро Добродомов

Дмитро Добродомов: Пригадаймо внесення подання в парламент щодо Ігора Мосійчука, його внесли одразу. Це дало йому можливість через суд скасувати рішення парламенту, тому що подання має пройти регламентну процедуру у Верховній Раді. Відтак ймовірність того, що подання внесуть до літніх канікул, надзвичайно маленька.

– Чи можуть підозрювані особи за цей час зникнути?

Дмитро Добродомов
Дмитро Добродомов

Вони можуть зникнути, а правоохоронці не мають права їм перешкоджати
Дмитро Добродомов

Дмитро Добродомов: У тому й річ, якщо вони відчувають провину (а судячи з їхніх коментарів, це не так), вони можуть зникнути, і в них є на це всі підстави. А правоохоронці не мають права їм перешкоджати, згідно з законом «Про статус народного депутата».

– Розенблат і Поляков – члени фракцій парламентської коаліції, а Довгий інколи доволі тісно із нею співпрацює. Тож чи стане розгляд цих подань випробуванням для парламентської більшості?

Більшість партій, коли йшли на вибори, обіцяли скасування депутатської недоторканності. Це вже традиційна обіцянка українських політиків
Дмитро Добродомов

Дмитро Добродомов: Хто як голосуватиме – справа кожного. Але я продовжую наголошувати, що депутат не має ніякого права ховатися за своєю депутатською недоторканністю. Більшість партій, коли йшли на вибори, обіцяли скасування депутатської недоторканності. Це вже традиційна обіцянка українських політиків.

Як поведе себе парламент? Тут важко сказати, але якщо парламент не дасть згоди на те, щоб дати правоохоронцям можливість безперешкодно провести розслідування – це означитиме, що ми розписуємося під тим, що ми не зацікавлені у результаті розслідувань щодо високопосадовців.

Немає нічого страшного, якщо знімуть цю недоторканність. Саме цього від нас вимагає суспільство
Микола Томенко

А підозрюваним депутатам, які, до речі, заперечують провину, я б радив звернутися до колег і сказати, що немає нічого страшного, якщо знімуть цю недоторканність. Саме цього від нас вимагає суспільство, і саме це в нинішніх умовах виглядає абсолютно логічним.

– Наскільки впливовим є депутат Борислав Розенблат? Чи фракція захищатиме його?

Треба зупинити цей маразм десятирічного обговорення і проголосувати за скасування депутатської недоторканності
Микола Томенко

Микола Томенко: Я думаю, що сьогодні треба стати на захист дотримання закону і виконання передвиборчих обіцянок. Треба зупинити цей маразм десятирічного обговорення і проголосувати за скасування депутатської недоторканності. Тоді буде серйозніша робота і ніхто не буде обговорювати, хто кому друг, брат чи сват. Ми дамо можливість прокуратурі відкривати кримінальні справи і викликати на допит будь-якого депутата, незалежно від того, в якій він фракції перебуває.

Важливо, щоб всі депутати не мали недоторканності і виконували закон
Микоола Томенко

А то ми місяць говорили про Новинського, з якого треба було зняти депутатську недоторканність. І тепер питання – де справа про Новинського? Яка різниця, що скажуть депутати? Важливо, щоб всі депутати не мали недоторканності і виконували закон. І поки ми не змусимо парламент за це проголосувати, доти ми будемо жити в віртуальній реальності.

– Якого розвитку подій ви очікуєте цього разу?

Микола Томенко: Для мене принципово важлива загальна правоохоронна система України. Я б радив депутатам, по-перше, заслухати Генпрокуратуру і НАБУ з приводу тих депутатів, з яких уже зняли депутатську недоторканність. Луценко говорив, що якщо з Новинського не зняти недоторканність, то зруйнується українська церква, держава і всесвіт. У мене запитання: а що сталося з Новинським після того, як з нього зняли недоторканність? Що сталося з іншими депутатами?

Микола Томенко
Микола Томенко

Треба проаналізувати всі попередні рішення і подання щодо народних депутатів: чи відкупилися депутати, чи почали підтримувати владу, в чому сенс?
Микола Томенко

Я вважаю, що треба проаналізувати всі попередні рішення і подання щодо народних депутатів: чи відкупилися депутати, чи почали підтримувати владу, в чому сенс? Потім проаналізувати, що залишилося у нас в частині остаточного зняття недоторканності.

А в суді ми подивимося, чи мають рацію депутати – Розенблат і Поляков, – чи НАБУ
Микола Томенко

Мій аналіз показує, що залишилося одне голосування, достатньо триста голосів, щоб це зупинити. А в суді ми подивимося, чи мають рацію депутати – Розенблат і Поляков, – чи НАБУ.

Я в опозиції майже все життя пропрацював і, не будучи депутатом цього скликання і зараз будучи в опозиції, не маючи депутатської недоторканності, мітинги, демонстрації чи акції протесту я проводжу і не боюся за свою політичну діяльність. Я вважаю, що це питання вже давно перезріло, бо інакше – це засіб політичної торгівлі.

– Чи є проблема політичної корупції?

Рекордна кількість випадків позбавлення депутатської недоторканності була в цій каденції. Немає жодної кримінальної справи щодо цих народних депутатів
Дмитро Добродомов

Дмитро Добродомов: Тут важко не погодитися. Рекордна кількість випадкі позбавлення депутатської недоторканності була в цій каденції, жодне з них не було провалене. Виходить, що це в принципі не є інструментом аж такого імунітету, а тоді запитання: а де ті кримінальні справи? Минув час – і немає жодної кримінальної справи щодо цих народних депутатів. В цьому на сьогодні є найбільша проблема. Тому я виступаю за скасування депутатської недоторканності, бо рівень політичної корупції в стінах Верховної Ради надзвичайно високий.

Ранковий ефір Радіо Свобода слухайте і дивіться на YouTube-каналі:

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG