Доступність посилання

ТОП новини
18 Червень 2019, Київ 01:43

Тіллерсон у НАТО: агресія Росії в Україні – найбільша загроза безпеці Європи


Російська агресія в Україні залишається найбільшою загрозою для європейської безпеки

«Російська агресія в Україні залишається найбільшою загрозою для європейської безпеки і вимагає постійної трансатлантичної єдності у протистоянні цій загрозі. Наші союзники в НАТО рішуче підтримують суверенітет України та її територіальну цілісність», – заявив держсекретар США Рекс Тіллерсон, виступаючи на прес-конференції в НАТО в Брюсселі.

Росія вже тривалий час опирається введенню миротворчих сил, але тепер погодилась

​«Ми не приймаємо зусилля Росії, яка намагається змінити міжнародно визнані кордони України, і не визнаємо незаконну окупацію Криму Росією», – підкреслив він.

«Росія вже тривалий час опирається введенню миротворчих сил, але тепер погодилась, і, як ви зазначаєте, вони висунули першу пропозицію стосовно миротворців. Я думаю, дуже важливо те, що вони говорять про правильні речі», – заявив головний дипломат США.

Рекс Тіллерсон про миротворців
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:50 0:00

Тіллерсон підкреслив, щ позиція США «значно відрізняється щодо тих повноважень, які отримають миротворці, і обсягу їх мандату». Він також висловив сподівання на зближення позицій з Росією.

Наша мета – зупинити вбивства, зупинити насильство

«Ми вважаємо, що життєво необхідним є припинення насильства на сході України. Люди все ще гинуть щодня від цього насильства. І наша мета – зупинити вбивства, зупинити насильство. Потім, ми матимемо багато роботи з усіх елементів Мінських домовленостей. Уряд в Києві також мусить багато зробити. Це – процес, що триває – забезпечення миру і припинення насильства є нашими першими і основними цілями», – заявив Тіллерсон.

Тіллерсон відзначив роль спеціального представника Держдепартаменту США з питань України Курта Волкера у співпраці з Росією для того, щоб розв’язати затримки з питання України. «Для нас пріоритетом є зупинення насильства, і ми вважаємо, що маємо ввести миротворчі сили», – сказав Тіллерсон.

Він також відзначив, що країни-члени НАТО багато спілкуватись про те, яким чином потрібно спілкуватись з Росією. Переконаний, що існує консенсус між країнами-членами НАТО про те, що нормалізації діалогу з Росією не відбувається. Яким чином побудувати діалог – через періодичні засідання рад НАТО-Росія.

Тіллерсон виступив за проведення зустрічей з Росією тільки тоді, якщо є предмет для таких зустрічей і очікується досягнення результатів. «Діалог не може бути просто для того, щоб говорити і намагатись «регуляризувати» і знову нормалізувати відносини, доки не буде зроблено кроків, про які я говорив, зокрема, стосовно України, гібридної війни, до того як Росія почне виправляти ті дії, які не можна не тільки прийняти, але й дозволити. Вважаю, що ми підтримуватимемо діалог, коли є мета, суть та результат, якого ми хочемо досягти», – наголосив Тіллерсон.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG