Доступність посилання

ТОП новини

Замість росіян до України приїжджають поляки та білоруси – директор Центру розвитку туризму


Гірськолижний комплекс «Буковель»

Початок новорічних свят із католицького Різдва, 25 грудня, пожвавить зимовий туризм, вважає директор Центру розвитку туризму в Україні Володимир Царук. Також зазначає: окрему частку доходу гірськолижним курортам приносять іноземці. За словами ж керівника відділу рекламу гірськолижного комплексу «Буковель» Володимира Юзюка, частка іноземних туристів на цьому курорті зростає з року в рік.

Зимовий відпочинок: що обирають Українці? | Ранкова Свобода. Частина 3
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Як розповів в ефірі «Ранкової Свободи» директор Центру розвитку туризму в Україні Володимир Царук, туроператори очікують збільшення потоку туристів на зимові свята у зв’язку з тим, що 25 грудня тепер – офіційний вихідний.

Католицьке Різдво – в багатьох регіонах це дійсно свято
Волощдимир Царук

«Дехто планує поїхати святкувати і католицьке Різдво – а в багатьох, особливо західних, регіонах це дійсно свято. Я от зараз – на Тернопільщині. На Тернопільщині святкують і католицьке, і православне Різдво», – навів приклад Царук.

Загалом, за його прогнозом, протягом двох святкових тижнів країною буде мандрувати близько півмільйона українців. Окрім Львова, який вже традиційно асоціюється з різдвяними святами, попитом користуються гастрономічні тури та комплекси відпочинку на термальних джерелах на Закарпатті, каже Царук.

Проблемою українських гірськолижних курортів експерт називає брак готелів високого рівня – з чотирма чи п’ятьма зірками. На такий рівень сервісу був би попит, впевнений він, адже частка іноземців серед туристів в Україні росте.

Замість Росії до нас тепер приїжджають чимало поляків, білорусів
Володимир Царук

«Замість Росії до нас тепер приїжджають чимало тих же поляків, білорусів, тобто поступово іноземці до нас повертаються. Вже не говориться про безпеку, говориться про сервіс, і для них наші ціни і послуги абсолютно прийнятні», – стверджує Царук.

Завдяки «Інтерсіті» Львів, Тернопіль відчули потік з Польщі
Володимир Царук

Він також вказує на роль, яку в розвитку туризму відіграє інфраструктура: що легше дістатись до туристичного місця, то більше туди їздять: «Завдяки «Інтерсіті», з’єднанню з польськими містами, Львів, Тернопіль відчули потік, який є з Польщі. Гірша ситуація із Закарпаттям, тому що там немає такого сполучення, аеропорт не працює».

За словами керівника відділу реклами туристичного комплексу «Буковель» Володимира Юзюка, взимку на курорт приїздить близько 1,2 мільйона осіб, тоді як влітку – 350 тисяч. Він підтверджує слова Володимира Царука про те, що іноземних відпочивальників на українських об’єктах відпочинку стає все більше.

Тільки за минулий рік ми приблизно рахуємо, що в нас потік іноземних туристів зріс мінімум на 50%
Володимир Юзюк

«Тільки за минулий рік ми приблизно рахуємо, що в нас потік іноземних туристів зріс мінімум на 50%, тобто вже зараз Минулого року кількість іноземних туристів відносно до місцевих була десь на рівні 15-18%. Ця тенденція продовжує збільшуватись», – стверджує Юзюк.

Як пояснює представник комплексу «Буковель», іноземців приваблює співвідношення ціни та якості, яке вигідно відрізняє український курорт від європейських.

Іноземні туристи кажуть: у вас дуже хороша ціна
Володимир Юзюк

«Коли ми говоримо з іноземними туристами і розпитуємо, чому ви саме до нас приїхали, а не на інший курорт в Румунії чи Словакії, вони кажуть: ну, у вас дуже хороша ціна. Співвідношення «ціна – якість» в «Буковелі» зараз на дуже високому рівні. Саме тому ми бачимо природній приріст іноземних туристів в Україні», – переконаний він.

Не «Буковелем» єдиним, туризм в Україні буде розвиватися
Володимир Юзюк

Цей приріст, за його словами, не зупиняє навіть брак інфраструктури та якість доріг. Причому Юзюк вважає, що мандрівників вабить не тільки «Буковель», а Україна загалом: «У нас великий потенціал, він ще не до кінця розкритий. Тому я думаю, що, дійсно, не «Буковелем» єдиним, і туризм в Україні буде розвиватися, маємо на це сподівання. Ми в свою чергу будемо старатися бути локомотивом цього процесу».

Володимир Царук наводить цифри: в Україні є близько 10-12 гірськолижних курортів, які він вважає вартими уваги відпочивальників.

В «Славському» анонсували будівництво нового гірськолижного курорту на хребті Свердловець
Володимир Царук

«Після «Буковеля» – це «Славське», це «Драгобрат», куди їздить дуже багато молоді не тільки з України, але й з інших країн. В «Славському» зараз анонсували будівництво нового гірськолижного курорту на хребті Свердловець, і, якщо дійсно ці кошти будуть вкладені, то ми отримаємо ще один великий комплекс», – прогнозує експерт.

Це, на його думку, позитивна тенденція, адже що більше об’єктів туризму, то більша конкуренція та більше робочих місць для місцевого населення. Попри вже згадані проблеми з інфраструктурою, Царук відзначає, що транспортне сполучення потроху поліпшується.

В містечко Рахів буде запускатися прямий потяг з Одеси
Володимир Царук

«Те ж Закарпаття – сьогодні є прямий потяг. В містечко Рахів, де географічний центр Європи, ходять потяги з Києва, Харкова і буде запускатися прямий потяг з Одеси. А це знову ж таки сполучення з тим же «Буковелем», тому що цей потяг буде проходити через Ворохту», – зазначає він.

Ранковий ефір Радіо Свобода слухайте і дивіться на YouTube-каналі

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG