Доступність посилання

ТОП новини
25 Березень 2019, Київ 07:18

США можуть припинити підтримку українських політиків, але не України – Бузаров


Президент України Петро Порошенко (праворуч) та тодішній віце-президент США Джозеф Байден в Києві, січень 2017 року

Заява колишнього віце-президента США Джозефа Байдена про гальмування створення антикорупційного суду означає, що США може позбавити своєї підтримки окремих українських політиків, визнає експерт-міжнародник Андрій Бузаров. Однак наголошує: це не означатиме припинення підтримки України як держави. Тим не менше, зміни всередині України необхідні, адже вони є запорукою захисту західної демократії від російської агресії, зазначає філософ Євген Бистрицький.

Як довго Захід терпітиме темпи боротьби з корупцією в Україні? | Ранкова Свобода. Частина 3
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Дмитро Білоцерковець вважає заяву колишнього віце-президента США Джозефа Байдена такою, що спрямована на заохочення української влади до дій. Він запевняє, що законопроект про антикорупційний суд зараз перебуває на фінальній стадії обговорення в парламенті.

Україна завжди просуває законопроекти до Венеціанської комісії, щоб отримати об’єктивну оцінку
Дмитро Білоцерковець

«Має бути відповідальність, окрім політичної, також з точки зору об’єктивного формування цього законопроекту. Тому, наприклад, Україна завжди і просуває свої законопроекти до Венеціанської комісії, щоб отримати об’єктивну оцінку, коли є кілька тверджень того, яким має бути насамперед, наприклад, антикорупційний суд», – зазначив Білоцерковець в ефірі «Ранкової Свободи».

Дмитро Білоцерковець
Дмитро Білоцерковець

Раніше і спецпредставник США з питань України Курт Волкер зазначав в інтерв’ю Deutsche Welle, що не бачить рішучих кроків боротьби з корупцією в Україні. Однак експерт з міжнародних відносин Андрій Бузаров уточнює: США навряд чи припинять підтримувати Україну загалом.

США буде продовжувати підтримувати український народ
Андрій Бузаров

«США продовжує і буде продовжувати підтримувати Україну як державу, український народ та відповідні реформи. Питання в тому, хто буде ці реформи проводити. Проводити реформи повинні відповідальні політики, тому зараз дуже велика ймовірність, що в найближчі два-три місяці США можуть різко переглянути своє ставлення до певних політичних фігур», – припускає Бузаров.

Для Заходу, на думку експерта, принциповим є питання створення антикорупційного суду. Крім того, є й інші реформи, які Україна мусить провести до літа цього року, щоб отримати відповідну допомогу від Міжнародного валютного фонду, нагадує він.

Андрій Бузаров
Андрій Бузаров

Президент сказав, що закон про антикорупційний суд вже поданий. Але зміст не зовсім відповідає нормам
Андрій Бузаров

«Президент сказав вчора в ході спілкування з (головою МВФ – ред.) Крістін Лаґард, що закон про антикорупційний суд вже поданий і скоро буде розглянутий. Але ж ми всі в Україні знаємо, що зміст цього закону не зовсім відповідає нормам, тому є все ж якісь подвійні стандарти», – констатує експерт-міжнародник.

На думку Бузарова, чинна влада США тисне на українське керівництво не так сильно, як попередня. Проте тональність відносин українського президента з американським ще належить з’ясувати, додає він. Така нагода може виникнути, якщо голови двох держав зустрінуться в Давосі, де триває Всесвітній економічний форум.

Поки що позиція адміністрації Трампа незрозуміла щодо особисто президента України
Андрій Бузаров

«В Порошенка була підтримка з боку Байдена та попередньої адміністрації. Зараз мені важко сказати, наскільки Байден і, відповідно, інші американці, позитивно ставляться до чинного керівництва України, але поки що позиція адміністрації Трампа незрозуміла щодо особисто президента України та його оточення. Те, що Трамп підтримує Україну як державу та народ, це зрозуміло для всіх», – переконаний він.

В можливе припинення безвізового режиму внаслідок гальмування реформ Андрій Бузаров не вірить – на його думку, «безвіз» є здобутком усього українського народу, а не будь-якого з політиків України.

Натомість саме призупинення візової лібералізації є головним важелем міжнародних партнерів для того, щоб змусити Україну створити антикорупційний суд – це призупинення «безвізу», переконаний експерт фонду «Майдан закордонних справ» Олександр Хара.

Олександр Хара
Олександр Хара

Першою про те, що «безвіз» може бути призупинено для України, сказала посол Франції в Україні. Така загроза є
Олександр Хара

«Першою про те, що «безвіз» може бути призупинено для України, сказала посол Франції в Україні. Тобто така загроза є, що на нас почнуть тиснути, на владу почнуть тиснути. В Брюсселі і в європейських столицях розуміють, що це буде великим ударом по Україні, оскільки влада українська показує це як найбільше своє досягнення», – аргументує Хара. Призупинення «безвізу», додає він, вдарить по рейтингу президента.

Колишній виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження», філософ Євген Бистрицький такої можливості також не виключає, хоча й вважає її малоймовірною. Він вважає, що боротьба з корупцією всередині України мала б збалансувати для Заходу негативні наслідки від антиросійських санкцій.

Заходу треба бути певним, що Україна стає сильнішою
Євген Бистрицький

«Заходу треба збалансувати, по-перше, санкції щодо Росії (які, до речі, економічно б’ють по самому Заходу), з іншого боку, бути певним, що Україна стає сильнішою, а значить, внутрішньо більш консолідованою, що влада має всередині країни більшу довіру населення, що країна зміцнюється. Тоді можна протистояти тим агресивним діям Росії не тільки проти України, але фактично намаганням підірвати демократію Заходу», – міркує Бистрицький.

Він не вважає заяву Байдена останнім попередженням, проте застерігає, що рано чи пізно якесь попередження таки може стати останнім.

Дисбаланс між тим, що Україна не йде шляхом реальних реформ, а їх імітує
Євген Бистрицький

«Терпець може урватися – не як суб’єктивний терпець окремих людей, а як просто дисбаланс між тим, що Україна не йде шляхом реальних реформ, а інколи їх імітує, і тим, що Захід вимушений підтримувати країну, яка не може зробити нормальних кроків в тому числі по боротьбі з корупцією», – передбачає філософ.

Він зауважує також, що боротьба з корупцією є загалом показником того, наскільки населення України здатне згуртуватись заради реформ, передбачених Угодою про асоціацію з Євросоюзом.

Ранковий ефір Радіо Свобода слухайте і дивіться на YouTube-каналі

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG