Доступність посилання

ТОП новини
16 Січень 2019, Київ 22:56

Ядерна зброя повертається, щоб протистояти Росії – The New York Times


Президент США Дональд Трамп

Коли президент США Дональд Трамп закликав Конгрес модернізувати ядерний арсенал, він не наголосив на причині – Росія прискорила цю небезпечну гру, зазначає видання The New York Times у статті «Щоб протистояти Росії, США надсилають сигнал, що ядерна зброя повертається».

Угода США та Росії, яка стримуватиме далекобійний ядерний арсенал на найнижчому рівні від часів Холодної війни, набула чинності 5 лютого. Під час її підписання вісім років тому президент США Барак Обама висловлював сподівання, що це буде маленький крок на шляху звільнення світу від ядерної зброї.

Тепер цього оптимізму вже немає, наголошує видання. Новий «Огляд ядерної політики 2018» (Nuclear Posture Review – NPR) США, в якому викладена оцінка ядерних загроз і стратегія дій США в цій сфері, передбачає модернізацію озброєння без порушення умов угоди.

Ця можлива нова гонка озброєнь базуватиметься не на кількості зброї, а на новітній тактиці й технологіях, ідеться в статті.

У промові перед Конгресом Трамп не згадав про політику Путіна в сфері ядерного озброєння. Однак «Огляд ядерної політики 2018», виданий у п’ятницю, приділяє багато уваги Росії. Там ідеться про те, що Путін змушує США розбудовувати ядерний арсенал. У звіті попереджається про нову російську автономну ядерну торпеду, котра, хоч і не порушує умов нової угоди, може перетинати Тихий океан, не будучи виявленою, і випускати смертоносну радіоактивну хмару, яка може залишити значну частину Західного узбережжя непридатною для життя.

Росія порушила ще одну угоду, що стосується ракет середньої дальності, заявляють у США, і «розбудовує великий, різноманітний і сучасний» арсенал зброї короткої дальності з боєголовками, які не «підпадають під угоду Новий старт», зазначають журналісти NYT.

Ендрю Вебер, високопосадовець Пентагону за адміністрації Обами, розкритикував новий підхід США, що передбачає розбудову ядерного арсеналу. «Ми просто повторюємо необачну російську доктрину, – сказав він, – ми вже можемо стримати будь-який напад... Вони просто збільшують можливість їх використання й прорахунку. Логіка адміністрації – це кафкіанство».

Одним із найбільш неоднозначних розділів нової стратегії є декларування можливості США використати ядерну зброю у відповідь на спустошливу неядерну атаку на критичну інфраструктуру – електромережі чи мережі мобільного зв’язку, наголошує видання.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG