Доступність посилання

ТОП новини

Міністерство фінансів США «активно працює» над новими санкціями проти Росії


Стівен Мнучин

Міністр фінансів США Стівен Мнучин відповів законодавцям, котрі вважають, що адміністрація зволікає із запровадженням санкцій проти фігурантів «кремлівського списку». Міністр заявив, що адміністрація президента США Дональда Трампа «активно працює» над запровадженням санкцій проти Росії у зв’язку з її втручанням на виборах в США в 2016 році.

«Ми активно працюємо над санкціями щодо Росії за підсумками секретного брифінгу», – заявив Мнучин на слуханнях у комітеті Сенату з фінансів, присвячених президентському проекту бюджету на 2019 рік.

Ми активно працюємо над санкціями щодо Росії за підсумками секретного брифінгу… Я можу запевнити вас, що ці санкції з’являться. Ми працюємо над ними просто зараз

Демократи неодноразово критикували міністра за відмову адміністрації скористатися законом, ухваленим переважною більшістю представників обох партій, який дає Міністерству фінансів нові повноваження щодо запровадження санкцій проти Росії.

«Я можу запевнити вас, що ці санкції з’являться, – сказав Мнучин. – Ми працюємо над ними просто зараз».

Адміністрація Дональда Трампа не запровадила жодних санкцій проти Росії 29 січня, коли вона отримала таку можливість відповідно до Закону про протидію супротивникам Америки шляхом санкцій.

Закон, розроблений у Конгресі з явною метою покарати Росію за втручання на виборах, також вимагав, щоб Міністерство фінансів США представило Конгресові список впливових і багатих росіян, близьких до Володимира Путіна, з розрахунком на те, що оточення російського президента стане об’єктом для санкцій. Міністерство також повинно було скласти секретну, детальнішу версію списку олігархів.

«Просив вас президент Сполучених Штатів запровадити санкції проти Росії? – запитала на слуханнях сенатор-демократ Клер Маккаскі. – Я хочу знати, чи просив він вас. Я ніколи не чула, щоб президент США говорив щось погане про Росію. Ніколи».

Мнучин відповів, що президентові не довелося безпосередньо просити його про це, бо він сам попередньо поінформував Трампа про свої плани після представлення доповіді міністерства Конгресу в кінці січня.

Я поінформував президента, …що ми будемо запроваджувати санкції проти Росії, і він був радий почути це

«Йому не довелося просити мене, бо я поінформував президента, – сказав Мнучин. – Я сказав, що ми будемо запроваджувати санкції проти Росії, і він був радий почути це».

Напружена розмова з законодавцями відбулася через день після того, як керівники американської розвідки попередили, що «не має бути сумнівів», що Росія планує втрутитися в майбутні вибори, що відбудуться цього року в США.

Мнучин не уточнив, коли Міністерство фінансів може вжити заходів, але дав зрозуміти, що про санкції буде оголошено найближчим часом.

Наприкінці січня він заявив сенаторам, що основою для нових санкцій «у найближчому майбутньому» стане секретна версія доповіді.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG