Доступність посилання

ТОП новини
18 Червень 2018, Київ 07:07

Що відомо про колишнього керівника київського офісу Пола Манафорта

Колишній голова передвиборчого штабу президента США Дональда Трампа Пол Манафорт зробив кілька спроб вплинути на свідків за відкритими проти нього справах, заявили в понеділок прокурори.

У поданих до суду документах прокурори, які працюють на спецпрокурора Роберта Мюллера, написали, що Манафорт і пов'язана з ним людина «неодноразово» виходили на двох свідків у спробі вплинути на їхні свідчення.

У судових документах ім'я соратника не називається – він фігурує в них як «Обличчя А». При цьому прокурори відзначили, що цей псевдонім використовувався стосовно тієї ж людини і в попередніх документах щодо даної справи.

«Обличчям А» називався Костянтин Килимник – давній соратник Манафорта. Це – дуже закрита фігура. У соціальних мережах практично неможливо знайти його фотографію, а інтерв'ю з ним – рідкість. У 2017 році Костянтин Килимник дав інтерв'ю кореспонденту Радіо Свобода Крістоферу Міллеру, воно стосувалося плану повернення Януковича з Росії в Україну, нібито розробленого Килимником.

У статті Радіо Свободи йдеться, що у Килимника подвійне громадянство: російське та українське. Інформація про те, що він навчався на військового перекладача в Росії, послужила для багатьох підставою вважати, що він пов'язаний з ГРУ Росії. Сам Килимник в тому ж інтерв'ю це заперечує.

Видання Bloomberg, в свою чергу, зазначає, що Килимник принаймні до 2016 року зберігав контакти з цією структурою. За наявною інформацією, в той час, коли Манафорт брав участь у передвиборчій кампанії Трампа в травні 2016 року, він зустрічався з Костянтином Килимником. У судових документах говориться, що в серпні 2016 року Манафорт обговорював з ним злам електронної пошти національного комітету Демократичної партії, і Килимник стверджував, що він зіграв певну роль в запобіганні ухвалення поправки до виборчої платформи Республіканської партії про надання Україні військової допомоги.

Українські ЗМІ зазначають, що на початку 2000-х Килимник працював в Міжнародному республіканському інституті – некомерційній організації, що базується у Вашингтоні, де займався питаннями Росії. В МРІ підтвердили «Голосу Америки», що Костянтин Килимник працював в московському офісі з 1995-го до 2005-го. Свою діяльність він починав як перекладач, однак виконував і інші завдання. Які саме – в Міжнародному республіканському інституті не уточнили.

Згідно з публікацією Радіо Свобода, Килимник працював з Манафортом і керував його київським офісом з 2005-го до 2015-го. Після обрання Віктора Януковича президентом України Килимник майже весь час провів в Адміністрації президента, де допомагав Манафорту.

Із 2016-го Манафорт і Килимник підтримували зв'язок. Так, за повідомленням американських ЗМІ, Манафорт також зв'язувався з Килимником і пропонував приватні брифінги в справі виборчої кампанії для Дерипаски.

Манафорт, згідно з судовими документами, оплачував послуги Килимника. У 2013-2014 роках Килимник отримав понад 500 000 доларів. За наявною у нас інформацією, він був посередником у самих делікатних політичних справах Манафорта по обидва боки океану.

За повідомленнями ЗМІ, листування з Манафортом Килимник вів аж до листопада 2017 року. В останніх листах обговорювався текст статті про роботу Манафорта в Україні.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG