Доступність посилання

ТОП новини

Керівники МЗС G7 закликають Росію визнати відповідальність за збиття літака рейсу MH17


Частина російської ракети «Бук», запущеної в пасажирський літак рейсу MH17, представлена слідчими у травні 2018 року
Частина російської ракети «Бук», запущеної в пасажирський літак рейсу MH17, представлена слідчими у травні 2018 року

Міністри закордонних справ країн «Групи семи» (G7) оголосили заяву перед черговими роковинами катастрофи літака рейсу MH17 «Малайзійських авіаліній» над Донбасом в 2014 році, повідомляє 15 липня МЗС Канади, що зараз головує у G7.

«Ми, міністри закордонних справ країн «Групи семи»: Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії та Сполучених Штатів Америки, – і верховний представник Європейського союзу єдині в нашому засудженні, в максимально можливій мірі, збиття цивільного літака «Малайзійських авіаліній» рейсу MH17 з Амстердама до Куала-Лумпура 17 липня 2014 року… Ми повністю підтримуємо роботу Спільної слідчої групи, незалежного кримінального розслідування під керівництвом Нідерландів, Австралії, Бельгії, Малайзії та України. Висновки групи про роль Росії в збитті MH17 є переконливими, значними і глибоко тривожними», – мовиться у заяві.

У документі міністри G7 закликають Росію повністю співпрацювати зі слідством, щоб «встановити істину і досягти справедливості щодо жертв МН17 і їхніх найближчих родичів».

Дипломати також закликали Кремль «негайно зв’язатися» з Нідерландами та Австралією, щоб пояснити і відповісти на всі питання, які стосуються будь-яких можливих порушень міжнародного права.

Раніше і лідери країн ЄС закликали Росію визнати свою відповідальність у справі про катастрофу літака рейсу MH17.

Навесні міжнародна Спільна слідча група, в яку входять представники п’яти країн, опублікувала проміжну доповідь про катастрофу, з якої випливає, що «Боїнг» 17 липня 2014 року був збитий з установки «Бук», що належала 53-й зенітно-ракетній бригаді російської армії.

Конкретних винних осіб у доповіді не названо. Після публікації звіту Нідерланди й Австралія, які беруть участь в роботі слідчої групи, закликали Росію визнати свою відповідальність за катастрофу літака, жертвами якої стали 298 людей, переважно – громадяни Нідерландів.

У Москві з висновками слідства не згодні і стверджують, що воно ігнорує інформацію, надану російською стороною. У російських ЗМІ і заявах офіційних осіб називалися різні версії катастрофи, в якій звинувачували, зокрема, українських військових, проте в ході слідства вони не знайшли підтвердження.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG