Доступність посилання

ТОП новини
20 Квітень 2019, Київ 05:32

Автокефалія для України: представник РПЦ образив архієпископа Йова


Андріївська церква в Києві, яку передають в безоплатне користування Вселенському патріархату

(Рубрика «Точка зору»)

Прес-секретар патріарха РПЦ Кирила Олександр Волков образив архієпископа Тельміського Йова після того, як високопоставлений представник Константинопольського патріархату нагадав про канонічні правила православ’я і про можливості Вселенського патріарха. Образа, та ще й з вуст високопоставленого російського церковного чиновника – яскрава ілюстрація відсутності доказів.

Приблизно так поводили себе російські дипломати в період окупації Криму і частини Донбасу. Коли на засіданнях Ради безпеки ООН і на інших міжнародних зустрічах їм говорили правду – про присутність російських військ, неправомірність ухвалених рішень, порушення міжнародного права, російські дипломати просто ображали співрозмовників. Саме тому голова російського зовнішньополітичного відомства Сергій Лавров, який ще недавно сприймався в дипломатичному середовищі як професіонал, тепер згадується часто у зв’язку з лайками і нецензурними образами на адресу колег або журналістів.

Образа матері-церкви​

В Олександра Волкова, прес-секретаря патріарха Кирила, тепер та ж сама доля. Не дуже складно натякнути на «душевне захворювання» єпископа. Набагато важче підібрати правильні слова, щоб спростувати прописні істини, про які нагадав російським священикам архієпископ Йов.

Архієпископ Тельміський Йов (Геча), представник Константинопольського патріархату при Всесвітній раді церков
Архієпископ Тельміський Йов (Геча), представник Константинопольського патріархату при Всесвітній раді церков

Немає нічого образливого у простій констатації факту, що після відновлення канонічної території Константинополя у Київській митрополії тут немає – і не може бути – ніякого Московського патріархату і ніякої церкви під омофором російського патріарха. Немає нічого образливого в простій констатації факту, що автокефалія Московської церкви була дарована Константинополем – і то під силовим тиском царя Бориса Годунова на Вселенського патріарха Єремії II, бранця московського трону. Немає нічого образливого у нагадуванні факту про зобов’язання нової автокефальної церкви перед матір’ю-церквою. Тому що те, що говорить архієпископ Йов – це звичайна правда, нагадування про канони православного світу.

А те, що говорить прес-секретар Волков, те, що дозволяють собі ієрархи РПЦ стосовно Вселенського престолу – це образа матері-церкви. І пряме, демонстративне порушення заповіді про повагу до батьків.

Та й без всяких заповідей: не можна ображати власну матір. Це – остання справа.

Віталій Портников – журналіст і політичний коментатор, оглядач Радіо Свобода

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Андріївська церква в Києві, яку передали в безоплатне користування Вселенському патріархату. Церква збудована в 1747–1762 роках
Андріївська церква в Києві, яку передали в безоплатне користування Вселенському патріархату. Церква збудована в 1747–1762 роках

Усі православні архієреї в Україні є архієреями Вселенського престолу – архієпископ Йов

Томос від патріарха Варфоломія: тепер слово за церквами України

Росія після томосу для України: вона, як і Путін, піде самотньо

Патріарх Варфоломій: Константинополь не поступиться тиску Москви в українському питанні

Росіянам припекло: томос для України здійняв переполох серед виборців Путіна

Вселенський патріарх Варфоломій I під час вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932–33 років. Київ, 26 липня 2008 року
Вселенський патріарх Варфоломій I під час вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932–33 років. Київ, 26 липня 2008 року
  • 16x9 Image

    Віталій Портников

    Співпрацює з Радіо Свобода з 1991 року. Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював парламентським кореспондентом «Молоді України», колумністом низки українських, російських, білоруських, польських, ізраїльських, латвійських газет та інтернет-видань. Також є засновником і ведучим телевізійної дискусійної програми «Політклуб», що виходить зараз в ефірі телеканалу «Еспресо». У російській редакції Радіо Свобода веде програму «Дороги до свободи», присвячену Україні після Майдану і пострадянському простору.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG