Доступність посилання

ТОП новини

Зоря: УПЦ (МП) зробила єпископом священника, який допомагав анексії Криму


Каллінік стоїть в ряду архієреїв Московського патріархату в мантії єпископа крайній у правому куті
Каллінік стоїть в ряду архієреїв Московського патріархату в мантії єпископа крайній у правому куті

У неділю, 8 грудня, стало відомо про зведення в єпископи УПЦ Московського патріархату Каллініка Чернишова, який сприяв анексії Криму Росією. Про це повідомляє архієпископ Православної церкви України (ПЦУ) Євстратій (Зоря). Каллінік став єпископом Бахчисарайським ще у 2016 році за рішенням Священного Синоду УПЦ (МП).

«Без оголошення зробили «єпископом Бахчисарайським» Московського Патріархату Каллініка Чернишова – відомого пособника російських окупантів в Криму. Чекали майже 4 роки, а напередодні зустрічі в Парижі вирішили показати, «хто тут господар», – зазначив Зоря.

За його інформацією, місцем посвяти став Миколаївський собор в українському місті Ніжині. На сайті Херсонської єпархії УПЦ (МП) також опубліковані відповідні фото з Ніжина, де Каллінік стоїть серед архієреїв Московського патріархату в мантії єпископа.

У Кримській єпархії УПЦ (МП) спростовували звинувачення в сепаратизмі на адресу Каллініка (Чернишова).

Каллінік (в миру Костянтин) Чернишов народився у 1977 році в Євпаторії. Має юридичну та економічну вищі освіти, ступінь магістра богослов’я. Чернечий постриг з ім’ям Каллінік прийняв у 2008 році. У 2012 році з благословення митрополита Сімферопольського і Кримського Лазаря був поставлений духівником Таврійської духовної семінарії. У 2013 році возведений у сан архімандрита. Згідно з даними сайту «Миротворець», брав активну участь в анексії Криму: проводив антиукраїнську агітацію, розмістив склад зброї для «самооборони Криму» на території храму Святого Пророка Іоанна Хрестителя в селі Уютне, настоятелем якого є. Від російської влади Криму отримав медаль «За захист Криму».

XS
SM
MD
LG