Доступність посилання

ТОП новини

Всесвітній день футболу: 5 українських матчів року, які варто подивитися


У жовтні підопічні Андрія Шевченка гарантували собі достроковий вихід на Євро-2020 із першого місця в групі.
У жовтні підопічні Андрія Шевченка гарантували собі достроковий вихід на Євро-2020 із першого місця в групі.

У вівторок, 10 грудня, святкують Всесвітній день футболу. 2019 рік став по-справжньому футбольним для України: «синьо-жовтні» гучно пробилися на Євро-2020, молодіжна збірна U-20 виграла світову першість серед однолітків, паралімпійці стали срібними призерами чемпіонату світу, українська дефлімпійська збірна вперше в історії виграла чемпіонат Європи... Перелік, повірте, неповний. У Всесвітній день футболу Радіо Свобода нагадує ті матчі, які вкотре довели, що Україна – футбольна країна, а також про ті зустрічі, які викликали бурхливу реакцію серед вболівальників.

Україна – Португалія, кваліфікаційний раунд Євро-2020

14 жовтня НСК «Олімпійський» вибухнув від гучних криків, бурхливих овацій та просто шаленої підтримки українських уболівальників, адже саме цього дня «синьо-жовтні» під керівництвом Андрія Шевченка виграли у чинного чемпіона Європи – збірної Португалії. Матч завершився з рахунком 2:1 на користь української збірної. Два голи забили Роман Яремчук та Андрій Ярмоленко, один – Кріштіану Роналду. За результатами зустрічі українці оформили історичний вихід до європершості напряму.

Тріумф збірної України: від кумівства до результативного тренера, від провалу до «левів»

Збірна України – Південна Корея, чемпіонат світу U-20

15 червня молодіжна збірна України у фіналі чемпіонату світу з футболу серед гравців віком до 20 років перемогла однолітків із Південної Кореї з рахунком 3:1. За «синьо-жовтих» голи забили Георгій Ціташвілі та двічі відзначився Владислав Супряга. Вперше в історії українська збірна U-20 виграла молодіжний чемпіонату світу. Крім того, воротаря української команди Андрія Луніна визнали найкращим голкіпером турніру, а півзахисник «синьо-жовтих» Сергій Булеца отримав «Срібний м’яч» за 3 голи та 2 асисти, якими відзначився на мундіалі. Данило Сікан посів друге місце серед бомбардирів турніру і став володарем «Срібної бутси».

Україна – Сербія, кваліфікаційний раунд Євро-2020

7 червня збірна України зустрічалася із Сербією на «Львів-Арені». З перших хвилин ініціатива була за українцями і вже свій перший гол «синьо-жовті» реалізували завдяки Віктору Циганкову. Вже за хвилину він оформив дубль. А далі – як у пісні про Аргентину, біль та 5:0…Тільки про Сербію. Матч завершився перемогою «синьо-жовтих». Окрім двох м’ячів Циганкова також дубль оформив Євген Коноплянка, а на 59 хвилині відзначився Роман Яремчук. Так команда Сербії ще ніколи «не летіла»...

«Манчестер сіті» – «Шахтар», Ліга чемпіонів

26 листопада донецький «Шахтар» на виїзді відібрав очки у фаворита Ліги чемпіонів УЄФА 2019/20 – «Манчестер сіті». На 56 хвилині англійці відкрили рахунок. Голом відзначився Ількай Гюндоган. Відновити паритет «гірники» змогли на 69-й хвилині завдяки влучному прострілу Манора Соломона. Тож, 1:1. «Манчестер Сіті» з першого місця достроково виходить до 1/8 фіналу Ліги чемпіонів, а ось «Шахтар» уже 11 грудня боротиметься за путівку у матчі проти італійської «Аталанти».

«Динамо» – «Шахтар», Кубок України

30 жовтня в рамках 1/8 фіналу Кубка України глядачі побачили таке бажане «ель-класико», де донецький «Шахтар» поступився київському «Динамо». Основний ігровий час закінчився нічиєю 1:1. За киян забив Сергій Сидорчук (22-а хвилина), за «Шахтар» на 92-й хвилині відзначився Тарас Степаненко. У екстратаймі, на 114-й хвилині гри, перемогу столичній команді приніс гол Дениса Попова.

Тож уперше за 10 років «гірники» не зіграють у фіналі Кубка України, а також уперше за 14 років донеччани не пробилися до чверті турніру.

2020 рік точно буде не менш футбольним. Збірна України на Євро-2020. Знову українці підтримуватимуть і вболіватимуть за свою команду. Але до змагань ще пів року, тому, поки очікуємо на нові незабутні матчі, розкажіть – а які ігри цього року вразили вас? Щоб завжди бути в курсі останніх спортивних новин підписуйтеся на наш спортивний телеграм-канал.

  • Зображення 16x9

    Ольга Модіна

    У 2012 році закінчила Львівський національний університет імені Івана Франка за спеціальністю «журналістика». На Радіо Свобода із 2018 року. Пишу про спорт та медицину

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG