Доступність посилання

ТОП новини

Кришки для консервації, троянди, морозиво і футбольний м’яч: на що ідуть політики заради перемоги на місцевих виборах? (частина 3)

Виборча кампанія-2020 офіційно розпочалася в Україні 5 вересня, але ті, хто балотується під час цьогорічних місцевих виборів, іще задовго до цієї дати розпочали свою агітацію, яка інколи мала ознаки непрямого підкупу, що зафіксували, наприклад, в організаціях «Чесно» й «Опора».

Радіо Свобода уже показувало, як кандидати роздавали воду, кавуни, маски, шампанське, а також яйця, секонд-хенд, велосипеди і повітряну кулю.

Станом на 29 вересня поліція повідомляла, що п’ята частина всіх кримінальних проваджень, відкритих за фактом порушення виборчого процесу в Україні під час цьогорічної виборчої кампанії, стосується можливого підкупу виборців.

«Продовжується та сама історія – це ті ж продуктові набори, з логотипами політичних партій. Стикаємось і з такою проблемою, що нашим громадянам за місяць пропонують проголосувати за когось, дають аванс, 250–300 гривень, а потім перед днем виборів кажуть, за кого проголосувати, і просять зробити фото бюлетеня», – розповів голова Нацполіції Ігор Клименко.

Зображення 16x9

Софія Середа

Моя співпраця з Радіо Свобода тривала із липня 2011-го до лютого 2023 року. 

У січні 2018-го я започаткувала документальний проєкт і понад рік на основі архівних документів щотижня розповідала про репресії та інші злочини радянського режиму, а також про діяльність КДБ. Саме у рамках цього проєкту я розповіла про раніше невідомі подробиці аварії на ЧАЕС, про пригоди іноземних шпигунів в СРСР, а також про те, чи справді батько Віктора Медведчука був «націоналістом».

Згодом працювала політичною кореспонденткою: уважно слідкувала за парламентарями (зокрема, за їхньою діяльністю у стінах Верховної Ради), а також аналізувала дії і заяви топ-посадовців.

Як журналістка програми ​«Схеми»​ випустила низку розслідувань (наприклад, про народного депутата ОПЗЖ, який виявився власником російського паспорта).

Авторка інтерв'ю з топ-політиками, науковцями та лідерами громадської думки

XS
SM
MD
LG