Доступність посилання

ТОП новини

Велика Британія: новий штам коронавірусу вийшов з-під контролю


Лондон – У Великій Британії зафіксовано розповсюдження нового штаму коронавірусу, який передається значно швидше від відомих раніше. Це спричинило запровадження британським керівництвом нових, значно суворіших обмежень на святковий різдвяно-новорічний період у частині країни. Ідеться про так звані обмеження 4-го рівня, які стали найсерйознішими за весь час пандемії у Британії. Таким чином для мільйонів британців було скасовано традиційні святкування у колі родини, так само як і було порушено плани подорожей на Різдво мешканців Великої Бритенії, які відтепер не можуть не лише подорожувати за кордон, але й пересуватися власною країною. В урядових колах не виключають, що суворі заходи у країні можуть тривати аж до Великодніх свят наступного року.

Мільйони британців і тих, хто мешкає у Великій Британії, зазнали руйнації своїх різдвяно-новорічних планів у зв’язку із запровадженням найсуворіших обмежень 4-го рівня. До цього призвела поява нового штаму коронавірусу у Британії, який, на думку фахівців, має здатність значно легше і швидше передаватися у масі населення. Вивчення нового штаму вже ведеться доволі активно, втім, наразі йдеться про початкову стадію досліджень з більшою кількістю запитань, ніж відповідей.

«Дані тестування вказують, що нова варіація вірусу починає переважати у кількості нових позитивних тестів на коронавірус»

Головний радник британського уряду з питань коронавірусу Патрік Валланс заявив, що нині у Лондоні приблизно 60% всіх коронавірусних заражень припадає саме на цей новий штам. Також було відзначено, що нова мутація вірусу збільшує легкість і швидкість його передання від людини до людини на 70%.

«Те, що ми нині бачимо у Британії, а саме мутацію коронавірусу у новому штамі, який значно легше підхопити і поширити далі, демонструє всю складність протидії розповсюдженню пандемії. Ми говоримо про збільшення за цих умов на 70% швидкості і легкості передання вірусної інфекції поміж населення», – зазначив Патрік Валланс.

Науковці також застерегли британське керівництво, що новий штам коронавірусу у Британії може збільшити так зване «число R», або ж репродуктивне число – воно вказує, скількох пересічно інших людей заражає кожен носій вірусу. Фахівці попередили, що цей показник має бути на рівні, меншому за 1. Лише тоді можна буде тримати його поширення під контролем.

Міністр охорони здоров’я Великої Британії Матт Ганкок вже заявив, що більшість терену країни може залишатися на найсуворішому 4-му рівні коронавірусних обмежень впродовж наступних місяців аж до весни, залежно від розвитку ситуації з вакцинуванням і розповсюдженням нового штаму вірусного захворювання. Водночас Ганкок дав зрозуміти, що цей новий штам коронавірусу вийшов з-під контролю, і британський урядовець не виключив можливості поновного закриття навчальних закладів у країні. Британський міністр охорони здоров’я разом із тим наголосив на тому, що готовий до сценарію, коли ситуація покращиться лише після того, як буде зареєстровано її подальше погіршення.

«Сьогоднішні серйозні показники змушують непокоїтись. Все це лише погіршуватиметься перед тим, як покращитись. Нам всім необхідно робити все належне з тим, аби тримати вірус під контролем, поки ми будемо прискорювати програму вакцинації населення»

Напередодні прем’єр-міністр Великої Британії Боріс Джонсон своїм указом скасував різдвяно-новорічні плани значної частини населення Великої Британії, що збіглося з найвищими рекордними показниками зараження, які було зафіксовано на позначці 35 928 осіб.

Оголошення британського прем’єра спричинило справжній вибух активності населення майже 10-мільйонного Лондона, коли мешканці столиці будь-що намагалися залишити місто, відбувши до своїх родин і друзів деінде у Британії та за кордоном. Все це призвело до скупчення величезних натовпів на залізничних станціях та в аеропортах. На всі основні лондонські вокзали було надіслано додаткові підрозділи поліції з метою стати на заваді масовому виїзду лондонців із міста.

«Після різкого запровадження обмежувальних заходів 4-го рівня у Лондоні оголошено, що поліція запобігатиме виїзду людей із міста потягами та автомобілями»

На додаток, низка країн запровадила заборону на прибуття на їхню територію мешканців Британії. Зокрема, Франція, Ірландія, Нідерланди, Бельгія, Німеччина, Австрія та Італія оголосили про такі обмеження для тих, хто прибуває з Великої Британії. При цьому новини про новий, значно більш заразний штам коронавірусу призвели до певної паніки у країнах, які мають жваве сполучення з Великою Британією.

Британський уряд, у свою чергу, змушений був шукати шляхи виходу з кризової ситуації, надто після того, як Франція закрила свій кордон, що спричинило загрозу переривання постачання медикаментів та продуктів харчування до Великої Британії. Обговорення ситуації, що склалась у цьому зв’язку, відбулось на спеціально скликаному засіданні урядового комітету з надзвичайних ситуацій «Кобра».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG