Доступність посилання

ТОП новини

Лівійські повстанці пробують експортувати нафту


У таборі повстанців моляться і за повалення режиму Каддафі
У таборі повстанців моляться і за повалення режиму Каддафі

Прага – Нафтовий танкер, який прийшов завантажити першу лівійську нафту після початку повстання, пришвартувався у порту Марса-Аль-Харіґа. Цей нафтовий термінал у місті Тобруку лежить на сході країни, який контролюють повстанці. Очікують, що корабель зможе вивести до мільйона барелів нафти. За ці гроші повстанці планують купити зброю, щоб далі протистояти збройним силам режиму Муаммара Каддафі.

Керівництво повстанців заявило, що уклало угоду з Катаром про продаж нафти і що вони планують звернутися до ООН із проханням вивести нафту, експортовану повстанцями, з-під санкцій, які були накладені на режим Муаммара Каддафі.

Ще до початку повстання Лівія видобувала близько 1,6 мільйона барелів нафти на день, а експортувала 1,3 барелів за ціною 100 доларів за барель.

Неспокій у Лівії та інших арабських країнах, багато з яких видобувають нафту або є важливими транзитними країнами, ціна нафти підскочила до 120 доларів за барель.

Уряд Каддафі можна скинути лише спільними зусиллями світової спільноти – представник повстанців

Очікують, що завдяки доходам від продажу нафти опозиція зможе придбати зброю для того, щоб чинити опір краще озброєним офіційним військам Муаммара Каддафі. За словами офіційного представника уряду повстанців Алі Сулеймана Ауджалі, уряд Каддафі можна скинути лише завдяки спільним зусиллям світової спільноти, яка забезпечує зону заборони польотів над Лівією, та дій повстанців.

«Авіаційні удари є важливими. Потрібно підтримувати зону заборони польотів та одностайність коаліції для виконання цієї місії. Щодо лівійців, які борються проти Каддафі, то вони потребують кращої підготовки, кращого оснащення, кращої зброї», – заявив офіційний представник уряду повстанців.

Тим часом авіаційні сили міжнародної коаліції під командуванням НАТО обстріляли конвой військової техніки сил Муаммара Каддафі, що прямував до міста Бреґа, яке контролюють повстанці. Таким чином, сили повстанців отримали можливість зміцнити свої позиції в місті. Ця битва була наразі останньою у громадянській війні, яка триває вже кілька тижнів за міста на середземноморському узбережжі Лівії.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG