Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 16:14

Президент США викладає план зменшення бюджетного дефіциту


Барак Обама

Нью-Йорк – Президент Сполучених Штатів Барак Обама виступив у Вашингтоні з програмною промовою на тему державного бюджету і скорочення національного боргу США у прийдешні роки. Його пропозиції включають зменшення витрат на деякі урядові соціальні програми, обмеження видатків на збройні сили і реформу системи оподаткування з тим, щоб збільшити грошові надходження до федерального бюджету.

План президента Барака Обами, що він його виклав у загальних рисах у своєму виступі у столичному університеті імені Джорджа Вашингтона, передбачає, зокрема, збільшення податків для найбагатших 2 відсотків населення як логічний шлях до зменшення дефіциту.

Цей дефіцит у поточному фінансовому році становитиме 1 трильйон 600 мільярдів доларів, а сукупно державний дефіцит вже сягає 14 з чвертю трильйонів доларів. Для порівняння – це більше, ніж увесь валовий національний продукт Китаю, другої за обсягом економіки світу.

Відгукуючись на промову президента Обами, республіканський лідер Джон Бейнер, спікер Палати представників Конгресу, заявив: «Американський народ свідомий того, що ми не можемо надалі витрачати кошти, яких ми просто не посідаємо. На мою думку, американський народ також розуміє, що це шкідливо для нашої економіки і для створення нових робочих місць у нашій країні».

Обама: урізати бюджет скальпелем, а не сокирою

Президент пропонує урізати видатки, застосовуючи, за його висловом, хірургічний скальпель замість сокири. Обама, зокрема, сказав: «Щоб сягнути фінансової мети, ми всі повинні йти на жертви… Отож я пропоную збалансований підхід до скорочення дефіциту на 4 трильйони доларів упродовж 12 років. Цей підхід враховує приблизно 1 трильйон доларів скорочень, запропонованих у моєму проекті бюджету на 2012 рік. Ми все кладемо на стіл для обговорення».

Коментатори зазначають, що з огляду на фактичний поділ влади між двома партіями у Конгресі – у республіканців більшість у Палаті представників, а у демократів у Сенаті, – навряд чи можна очікувати, що довготерміновий план Білого дому буде прийнято законодавцями вже цього року.

Між тим Міністерство фінансів, звертаючись до Конгресу, стверджує, що державній скарбниці йдеться не про зменшення дефіциту, а як раз навпаки – про піднесення стелі державного боргу вже тепер, інакше кінці з кінцями не зведуть.

За останнім опитуванням громадської думки, здійсненим на замовлення пресової агенції Reuters, 68 відсотків американців вважають, що країна йде хибним курсом, а індекс популярності президента впав до 46 відсотків.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG